Porcja wiedzy

Jaki olej do smażenia jest najlepszy? Czym jest deglasacja? Tutaj dowiesz się wszystkiego o technikach smażenia i tłuszczach. Serwujemy solidną porcję eksperckiej wiedzy w przyjaznej formie.

Zastanawiasz się jaki olej jest najlepszy do smażenia? Lub która technika sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

Na jakim oleju smażyć…

Niezależnie od finału pytania – tutaj znajdziesz na nie odpowiedź. Tłuszcze to nasza pasja. Dzielimy się Wami wiedzą, jak dobierać tłuszcze tak, by wydobywać najlepsze smaki z dań, a jednocześnie cieszyć się efektywnością i komfortem pracy w kuchni.

Oleje, oliwy, frytury

Do tłuszczów podchodzimy z pełną powagą. Dociekamy, co sprawia, że są tak wyjątkowe. Przyglądamy się ich budowie i właściwościom. Oleje tłoczone na zimo? Rafinowane? Od procesu ich powstawania aż do utylizacji. Tutaj dowiesz się o nich wszystkiego.

Definicje, które warto znać

Warto systematyzować, a także poszerzać naszą wiedzę o tłuszczach i technikach smażenia. W tym celu zachęcamy Was do zapoznania się ze zgromadzonymi przez nas definicjami kulinarnymi.

Techniki kulinarne

Od głębokiego smażenia po sous vide – nie ograniczamy się do żadnej kategorii. Przyglądamy się technikom kulinarnym z całego świata. Inspirujcie się pełnymi garściami! O wykorzystywaniu technik smażenia w praktyce dowiecie się także z działu Usmaż to.