Usmaż to

Co smażymy? Ależ wszystko – mięsa, ryby, warzywa, zioła, a nawet lody. Na co zwracamy szczególna uwagę? Na dobór właściwego tłuszczu, temperaturę smażenia i sprzęt. Podpowiadamy, jak przygotować produkt do obróbki, aby nie stracił walorów smakowych i żywieniowych oraz zachwycił Twoich gości.

Dowiedz się, na jakim oleju smażyć różnego typu produkty

Usmaż to wszystko!

 

Tak naprawdę można usmażyć wszystko – granice wyznacza tylko nasza inwencja kulinarna. Radzimy, jak zabrać się za to od podstaw, tak by finalnie uzyskać danie idealne – wszystko przy zachowaniu najwyższej efektywności i wygody pracy.

 

Podstawy smażenia

 

Jak przygotować warzywa do smażenia? Jak smażyć steki? W czym marynować mięsa, by były miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie tutaj.

 

Triki

 

Czasami jeden mały szczegół potrafi wpłynąć na smak potrawy, całkowicie ją zmieniając. Zbieramy takie “smaczki”, aby efekty Waszej pracy były jeszcze bardziej spektakularne. Goście na pewno to docenią.

 

Nieoceniona rola tłuszczów

 

Nie tylko odpowiadamy na pytanie jak smażyć, lecz także na czym. Jaki tłuszcz zastosować do smażenia ryb, a jaki do kurczaka? Czy tofu smażymy na tym samym oleju co wołowinę? Nawet jeśli znacie odpowiedzi na powyższe pytania, warto odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę. Po jeszcze więcej fachowych informacji zapraszamy do działu tłuszcze.