ELEPLANT
Dla tych, którzy chcą serwować lepszą przyszłość

 • Szukasz maślanego smaku, ale nie chcesz sięgać po tradycyjne masło?
 • Chcesz tłuszczu w pełni roślinnego, ale unikasz składów z olejem palmowym?
 • Potrzebujesz uniwersalnego tłuszczu, który podczas gotowania zachowuje się jak masło, ale nie zawiera laktozy i cholesterolu?
 • Szukasz wszechstronnego składnika, który świetnie sprawdzi się w kuchni mięsnej i wegańskiej?
 • Szukasz produktów wspierających zrównoważony rozwój, bo chcesz dokonywać wyborów lepszych dla Ciebie, Twoich Gości i planety?
 • Poznaj Eleplant – maślany smak, bez masła, z całkowicie roślinnym składem - nową jakość w profesjonalnej kuchni.

Nowa alternatywa dla tradycyjnego masła

 • Zarówno smak, jak i wszechstronność jego zastosowań, sprawiają, że Eleplant to znakomita alternatywa dla tradycyjnego masła. Upieczesz na nim wytrawna i słodką tartę, ugotujesz maślane risotto, a kremowy sos holenderski doceni każdy Gość.
 • Na ciepło, na zimno, na słodko i na wytrawnie. Z Eleplantem potrawy zyskają nowy wymiar smaku!
 • Eleplant stosuje się tak samo jak masło, ale z większą troską o przyszłość. Jego ślad węglowy* jest dwukrotnie niższy* niż tradycyjnego masła.

Eleplant to produkt dla wszystkich szefów kuchni, którzy są otwarci na innowacje i chcą wspierać ideę bardziej odpowiedzialnego gotowania.

Dla kogo jest Eleplant?

Dla restauracji:
serwujących dania tradycyjne, wegańskie i wegetariańskie
Dla firm cateringowych:
które układają menu pod konkretną dietę
Dla restauracji hotelowych:
które chcą odpowiadać na różnorodne potrzeby żywieniowe swoich Gości
Eleplant

Eleplant to innowacyjny produkt o zawartości tłuszczu 79%, z całkowicie roślinnym składem. Skomponowany z oleju kokosowego, rzepakowego i tłuszczu kakaowego oraz napoju owsianego. Nie zawiera konserwantów, sztucznych aromatów i barwników

V-label
NO-lactose
Palm free
100% plant based
ZASTOSOWANIE
Innowacyjny, wszechstronny tłuszcz roślinny, który w kuchni sprawdza się jak tradycyjne masło. Doskonały do gotowania, pieczenia, smażenia, konfitowania i stosowania na zimno. Sprawdzi się zarówno w kuchni tradycyjnej, jak i wegańskiej.
EFEKT
Maślany smak, bez masła! Eleplant zapewnia powtarzalność i łatwość procesu, wspiera zrównoważony rozwój. Nadaje nowy wymiar smaku. Dania z jego użyciem są kremowe i aksamitne.
CECHY PRODUKTU
 • 100% surowców roślinnych - receptura skomponowana z oleju kokosowego, rzepakowego, tłuszczu kakaowego i napoju owsianego
 • podczas jego produkcji powstaje dwukrotnie mniejszy ślad węglowy, niż przy produkcji tradycyjnego masła
 • zawartość tłuszczu 79%
 • nie zawiera oleju palmowego
 • nie zawiera laktozy
 • zapewnia kremową konsystencję
 • doskonale się ubija
 • nadaje potrawom maślany smak
Należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu
Opakowanie jednostkowe kostka 200 g Opakowanie zbiorcze karton 16 x 200 g Paleta Euro 720 kg Okres przydatności 140 dni SFA / MUFA / PUFA 52% / 20% / 7%

Aplikacje

Eleplant to wszechstronny i uniwersalny produkt, który sprawdzi się w każdej profesjonalnej kuchni. Odkryj maślany smak bez masła.

Do gotowania:

sosy, zupy, kasze, makarony, gulasze, risotta
Do smażenia i konfitowania:
warzywa, mięsa, ryby, owoce morza, jaja
Do pieczenia:

tarty, quiche, pasztety, ciasta, ciasteczka
Do stosowania na zimno:
appetizery, do pieczywa

Aplikacje

Eleplant to wszechstronny i uniwersalny produkt, który sprawdzi się w każdej profesjonalnej kuchni. Odkryj maślany smak bez masła.

Do gotowania:

zupy, kasze, makarony, gulasze, risotta

Do smażenia i konfitowania:

warzywa, mięsa, ryby, owoce morza, jaja

Do pieczenia:

tarty, quiche, pasztety, ciasta, ciasteczka

Do stosowania na zimno:

appetizery, do pieczywa

Przepisy

Sprawdź nasze inspiracje kulinarne.
Inspiruj swoich Gości innowacyjnymi rozwiązaniami i doskonałym smakiem. Sięgnij po Eleplant!

Smażone przegrzebki na ziołowym risotto z Beurre Blanc

Wegańska deska maślana z brioche

Burger Portobello z salsą orzechową Picada

Ciasto francuskie Eleplant

Bułeczki burgerowe

Ciasto francuskie z nadzieniem łososiowym

Burger łososiowy z sałatką ogórkowo-rzodkiewkową

Stek z masłem ziołowym i ziemniakami szałwiowymi

Nawyki żywieniowe Polaków

Czy Polacy chcą jeść w bardziej zrównoważony sposób? TAK!

Badania przeprowadzone przez agencję badawczą Zymetria udowadniają, że dla 22% Polaków główną motywacją do zmian w nawykach żywieniowych jest troska o środowisko.*

Dodatkowo wyraźnie widoczny jest wzrost zainteresowania ograniczeniem spożycia produktów odzwierzęcych na rzecz ich roślinnych odpowiedników. Jedząc poza domem aż 68,9% osób wybiera dania bezmięsne co najmniej czasami, a 20% Polaków robi to często lub zawsze.*

Zmienia się również podejście Polaków do nabiału – już 23% z nich nie je lub ogranicza spożycie mleka i produktów mlecznych.*

Te dane dowodzą, zielona kuchnia staje się coraz ważniejszym elementem w kontekście ekologicznych wyborów, których konsumenci dokonują każdego dnia.*

Zrównoważona restauracja

W dzisiejszych czasach filozofia zrównoważonego rozwoju nabiera coraz większego znaczenia w branży HoReCa (Hotelarstwo, Restauracje, Catering). Rosnąca świadomość środowiskowa i społeczna, narastające regulacje prawne oraz dynamiczne zmiany gospodarcze, skłaniają restauratorów do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą rozwijać ich biznesy w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.

Oczywiście nie tylko indywidualne nawyki żywieniowe, ale także sposób, w jaki restauracje i inne punkty gastronomiczne zarządzają swoimi zasobami, mają znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.

Zrównoważona restauracja to szereg działań mających na celu generowanie, jak najmniejszych strat dla środowiska, przy jednoczesnym rozwijaniu się przedsiębiorstwa.

Przykładem takich działań są:

 • Wykorzystywanie lokalnych surowców – wsparcie dla lokalnej gospodarki, ale także ograniczenie emisji ​CO₂​ związanego z transportem produktów
 • Kuchnia sezonowa – bazowanie na produktach dostępnych w danym sezonie
 • Zaangażowanie w ruch zero waste lub less waste – Minimalizacja produkowanych odpadów, segregacja i biokompostowanie, ponowne wykorzystanie oraz recykling,
 • Optymalizacja kosztowa – efektywne zarządzanie zasobami (m.in. wodą i energią), zmiany sposobów pozyskiwania energii (np. fotowoltaika, kogeneracja, odzysk ciepła), to także krok w stronę ekologii i sposób na zwiększenie rentowności restauracji.​​
 • Zrównoważone surowce / certyfikowane produkty – pozyskiwanie składników w sposób przyjazny dla środowiska, eliminując negatywne skutki dla ekologii i promując zdrowsze wybory żywieniowe.

Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju, restauracja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej świadomych ekologicznie konsumentów. Stwórz dla swoich Gości ofertę, która przyczyni się do budowania lepszej przyszłości dla naszej planety!

Opinie

Fugiat amet unde inventore laudantium magni pariatur. Doloremque nostrum aut at facere. Occaecati possimus molestiae earum amet fugit rerum molestiae. Velit consectetur mollitia error dignissimos consequatur. Doloremque nostrum aut at facere. Occaecati possimus molestiae earum amet fugit rerum molestiae.
Consequatur
Occaecati possimus molestiae earum amet fugit rerum molestiae. Doloremque nostrum aut at facere. Fugiat amet unde inventore laudantium magni pariatur. Velit consectetur mollitia error dignissimos consequatur. Doloremque nostrum aut at facere. Occaecati possimus molestiae earum amet fugit rerum molestiae.
Laudantium

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy.

Źródła:

 • Badanie ilościowe Talerz Polaka – nawyki żywieniowe polskiego społeczeństwa; agencja badawcza Zymetria, 2023.
 • Panel Ariadna dla RoślinnieJemy, 2019.
 • Panel Ariadna dla RoślinnieJemy, 2020.