Z jednej strony chrust, oponki, chlapaki, plińce, pampuchy i kreple… z drugiej: wegańskie faworki, funnel cake, beignets i churros – tłusty czwartek to nie tylko popularne pączki!

JEŚLI E-MAIL WYŚWIETLA SIĘ NIEPOPRAWNIE, OTWÓRZ GO W PRZEGLĄDARCE

 

   

 

 

   

 

 


Z jednej strony chrust, oponki, chlapaki, plińce, pampuchy i kreple… z drugiej: wegańskie faworki, funnel cake, beignets i churros – tłusty czwartek to nie tylko popularne pączki! I chociaż każdy region ma swoje znane, słodkie przysmaki, to cukiernicza tradycja spotka się z nowoczesnością już 20 lutego! Co to oznacza dla szefów kuchni?

 

 

 

 

Tradycja mówi, że jeśli ktoś nie zje pączka w tłusty czwartek, to nie będzie mu się wiodło w życiu. I mimo że coraz mniej osób kieruje się przesądami, to jednak nadal przewidujemy długie kolejki po klasyczne pączki z konfiturą – zwłaszcza, że w tłusty czwartek zjadamy ich w Polsce około 100 milionów! Jednocześnie doskonale wiemy, że Polacy chętnie szukają swojej słodkiej alternatywy dla klasycznego pączka. Sprawdźmy, jakie mamy możliwości?

Możemy zaserwować pączka w wersji wegańskiej, jak i mniej typowe słodkości – funnel cake, beignets lub churros. Niezależnie od wybranej opcji, musi być smacznie i różnorodnie! Poznaj nowoczesne i tradycyjne przepisy na idealne przekąski, o których warto pamiętać nie tylko w tłusty czwartek:

 

 

 

 

 

     

Beignets – francuska alternatywa dla pączka

Czytaj dalej

   

 

 

 

 

 

 

 

   

Funnel cake – proste ciasto smażone

Czytaj dalej

     

 

 

 

 

 

 

 

     

Churros: skąd pochodzi, z czym to się je i… dlaczego jest aż tak smaczne?

Czytaj dalej

   

 

 

 

 

 

 

 

   

Wegańskie pączki – jak i na czym je smażyć?

Czytaj dalej

     

 

 

 

 

 

 

 

     

Pączki z konfiturą pomarańczową. Przepis Macieja Pisarka

Czytaj dalej

   

 

 

 

 

 

 

 

Niech kalorie tego dnia pójdą w zapomnienie.
Udanego tłustego czwartku!


Pozdrawiamy
Redakcja Smażymy

 

 

 

ZT “Kruszwica” S.A. ul. Niepodległości 42 88-150 Kruszwica