atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Churros: skąd pochodzi, z czym to się je i… dlaczego jest aż tak smaczne?

Churros: skąd pochodzi, z czym to się je i… dlaczego jest aż tak smaczne?

O ile historia churros jest pełna niewiadomych, jedno jest pewne: zakochacie się w tym przysmaku o gwiaździstym przekroju od pierwszego kęsa!

Churros: krótka historia

Churros najprawdopodobniej pochodzi z Hiszpanii. Można spotkać się z informacjami, że zostało wymyślone przez hiszpańskich pasterzy, którzy smażyli je na patelni nad ogniskiem. Inna teoria głosi, że zostało przywiezione do Europy z… Chin przez Portugalczyków, a następnie przejęte przez Hiszpanów. Natomiast do Ameryki Łacińskiej churros przywieźli konkwistadorzy.

Obecnie churros jest popularne między innymi w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Ameryce Łacińskiej i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. To smażone na głębokim tłuszczu parzone ciasto jest popularnym daniem śniadaniowym w Hiszpanii – serwowanym z sosem czekoladowym. Na Kubie – z nadzieniem z guawy, zaś w Meksyku – z dulce de leche (masą kajmakową). Co ciekawe, w Urugwaju je się je na słono – z serowym nadzieniem. Dla nas może służyć jako inspiracja na wyśmienity deser!

Jak przygotować churros?

Ciasto na churros składa się z mąki, wody, mleka, jajek, masła, cukru, soli i oleju. Składniki łączymy w garnku o grubym dnie i gotujemy na małym ogniu i mieszamy. Przygotowaną masę wyciskamy prosto z rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdki o średnicy około 1 cm do rozgrzanego tłuszczu (frytury bądź oleju o wysokim punkcie dymienia) i smażymy około 4 min. Prawidłowo usmażone churros powinno być chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Posypujemy churros cukrem i serwujemy z sosem czekoladowym z chilli!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń