Porcja wiedzy

Jaki olej do smażenia jest najlepszy? Czym jest deglasacja? Tutaj dowiesz się wszystkiego o technikach smażenia i tłuszczach. Serwujemy solidną porcję eksperckiej wiedzy w przyjaznej formie.

Zastanawiasz się jaki olej jest najlepszy do smażenia? Lub która technika sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

Na jakim oleju smażyć…

Niezależnie od finału pytania – tutaj znajdziesz na nie odpowiedź. Tłuszcze to nasza pasja. Dzielimy się Wami wiedzą, jak dobierać tłuszcze tak, by wydobywać najlepsze smaki z dań, a jednocześnie cieszyć się efektywnością i komfortem pracy w kuchni.

Oleje, oliwy, frytury

Do tłuszczów podchodzimy z pełną powagą. Dociekamy, co sprawia, że są tak wyjątkowe. Przyglądamy się ich budowie i właściwościom. Oleje tłoczone na zimo? Rafinowane? Od procesu ich powstawania aż do utylizacji. Tutaj dowiesz się o nich wszystkiego.

Definicje, które warto znać

Warto systematyzować, a także poszerzać naszą wiedzę o tłuszczach i technikach smażenia. W tym celu zachęcamy Was do zapoznania się ze zgromadzonymi przez nas definicjami kulinarnymi.

Techniki kulinarne

Od głębokiego smażenia po sous vide – nie ograniczamy się do żadnej kategorii. Przyglądamy się technikom kulinarnym z całego świata. Inspirujcie się pełnymi garściami! O wykorzystywaniu technik smażenia w praktyce dowiecie się także z działu Usmaż to.

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.