atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Porcja wiedzy

Porcja wiedzy

Jaki olej do smażenia jest najlepszy? Czym jest deglasacja? Tutaj dowiesz się wszystkiego o technikach smażenia i tłuszczach. Serwujemy solidną porcję eksperckiej wiedzy w przyjaznej formie.

Definicje

Czym jest Reakcja Maillarda, czyli co sprawia, że smażone smakuje lepiej? Jakie zmiany zachodzą w tłuszczach podczas smażenia? W dziale Definicje zaspokoisz nawet największy głód wiedzy.

Techniki

Płytkie, głębokie, sauté i wiele, wiele innych. Skąd się wywodzą i jak najlepiej je wykorzystywać? Oto najlepsze miejsce, by rozpocząć podróż szlakiem technik smażenia z różnych kuchni świata!

Tłuszcze

Oleje, oliwy, frytury, masła… W tym dziale dowiesz się, dlaczego tłuszcz zasługuje na miano króla gastronomii. Wszystko, co warto wiedzieć o tłuszczach w jednym miejscu!

Zastanawiasz się jaki olej jest najlepszy do smażenia? Lub która technika sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

Na jakim oleju smażyć…

Niezależnie od finału pytania – tutaj znajdziesz na nie odpowiedź. Tłuszcze to nasza pasja. Dzielimy się Wami wiedzą, jak dobierać tłuszcze tak, by wydobywać najlepsze smaki z dań, a jednocześnie cieszyć się efektywnością i komfortem pracy w kuchni.

Oleje, oliwy, frytury

Do tłuszczów podchodzimy z pełną powagą. Dociekamy, co sprawia, że są tak wyjątkowe. Przyglądamy się ich budowie i właściwościom. Oleje tłoczone na zimo? Rafinowane? Od procesu ich powstawania aż do utylizacji. Tutaj dowiesz się o nich wszystkiego.

Definicje, które warto znać

Warto systematyzować, a także poszerzać naszą wiedzę o tłuszczach i technikach smażenia. W tym celu zachęcamy Was do zapoznania się ze zgromadzonymi przez nas definicjami kulinarnymi.

Techniki kulinarne

Od głębokiego smażenia po sous vide – nie ograniczamy się do żadnej kategorii. Przyglądamy się technikom kulinarnym z całego świata. Inspirujcie się pełnymi garściami! O wykorzystywaniu technik smażenia w praktyce dowiecie się także z działu Usmaż to.

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń