atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Strona główna > Jak usmażyć

Jak usmażyć

Co smażymy? Ależ wszystko – mięsa, ryby, warzywa, zioła, a nawet lody. Na co zwracamy szczególna uwagę? Na dobór właściwego tłuszczu, temperaturę smażenia i sprzęt. Podpowiadamy, jak przygotować produkt do obróbki, aby nie stracił walorów smakowych i żywieniowych oraz zachwycił Twoich gości.

Mięso

W niniejszym dziale smażymy mięso, a nawet mięsa – wiele rodzajów, za pomocą rozmaitych technik i z wykorzystaniem różnych tłuszczów. Zapraszamy do wspólnego smażenia – będzie gorąco!

Ryby i owoce morza

Pachnące, chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, bogate w cenne kwasy tłuszczowe omega-3. Ryby i owoce morza stoją wysoko w piramidzie wartości odżywczych. Sprawdź, jak sprawić, by były jak najbardziej soczyste i nie traciły wyjątkowego smaku.

Warzywa

Odpowiednio dobierając rodzaj tłuszczu i technikę smażenia, możemy wydobyć z warzyw pełnię smaku. Bawimy się ich fakturą i konsystencją. Wykorzystujemy triki, dzięki którym zachwycają smakiem, zapachem i wyglądem.

Owoce

Smażone steki, ryby, jajka – to nie dziwi, ale owoce na patelni? Dlaczego nie? Odważ się na niebanalne wykorzystanie bananów, ananasów i innych owoców w kuchni. Sprawdź nasze inspiracje!

Produkty wegańskie

Bez mięsa – za to ze smakiem! Produkty wegańskie niosą ze sobą znacznie więcej możliwości niż jedynie próbę zastąpienia tradycyjnych potraw. Smażone tofu, tempeh, seitan – podchodzimy do nich z dużą dozą ciekawości! Dowiedz się o nich więcej razem z nami!

Zioła

Niezłe ziółka! Łagodne lub intensywne, świeże lub suszone, ale zawsze aromatyczne i magicznie zmieniające danie. W tym dziale podpowiadamy, jak komponować zioła z innymi produktami, aby wydobywać z nich maksimum smaku.

Cukiernictwo

Poznaj nasze pomysły na smażone słodkie przysmaki, wśród których nie brakuje pączków, faworków, naleśników i innych pyszności, dla których Twoi goście stracą głowę!

Dowiedz się, na jakim oleju smażyć różnego typu produkty

Usmaż to wszystko!

Tak naprawdę można usmażyć wszystko – granice wyznacza tylko nasza inwencja kulinarna. Radzimy, jak zabrać się za to od podstaw, tak by finalnie uzyskać danie idealne – wszystko przy zachowaniu najwyższej efektywności i wygody pracy.

Podstawy smażenia

Jak przygotować warzywa do smażenia? Jak smażyć steki? W czym marynować mięsa, by były miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz? Tego wszystkiego dowiecie się właśnie tutaj.

Triki

Czasami jeden mały szczegół potrafi wpłynąć na smak potrawy, całkowicie ją zmieniając. Zbieramy takie “smaczki”, aby efekty Waszej pracy były jeszcze bardziej spektakularne. Goście na pewno to docenią.

Nieoceniona rola tłuszczów

Nie tylko odpowiadamy na pytanie jak smażyć, lecz także na czym. Jaki tłuszcz zastosować do smażenia ryb, a jaki do kurczaka? Czy tofu smażymy na tym samym oleju co wołowinę? Nawet jeśli znacie odpowiedzi na powyższe pytania, warto odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę. Po jeszcze więcej fachowych informacji zapraszamy do działu tłuszcze.

Nie masz konta? Zarejestruj się