Jak smażyć ryby, aby zachowywały maksimum wartości odżywczych i smaku?

Ryby i owoce morza   17.07.2017

Jak smażyć ryby i owoce morza, aby zachować ich cenne wartości odżywcze i smak? Smażenie to sztuka delikatności – musimy być ostrożni i trzymać się kilku zasad. Przekonajcie się, że to nie takie trudne.

Jaki olej wybrać?
Przede wszystkim należy wybrać olej o wysokiej temperaturze dymienia. Do smażenia ryb idealnie sprawdzi się Olej z Esencją Masła.

Jaką technikę smażenia wybrać?
Wybór jest prosty: stawiamy na sauté. Wykorzystujemy niewielką ilość oleju – tak, aby pokrywał cienką warstwą dno szerokiej patelni o wysokich brzegach. Podgrzewamy olej na średnim ogniu. Musimy upewnić się, że tłuszcz jest mocno rozgrzany, aby ryba nim nie przesiąknęła. Wręcz przeciwnie – jej powierzchnia ma stać się nieprzepuszczalna, a wszystkie drogocenne składniki powinny zostać w środku. Smażymy niewielkie kawałki ryby, obniżamy temperaturę tłuszczu, aby mięso w środku było soczyste, a na zewnątrz delikatnie chrupiące. Lepiej zachować cierpliwość i smażyć porcjami, niż ryzykować źle usmażonym produktem skąpanym w tłuszczu.
Smażymy krótko – zgodnie z obraną metodą. Pamiętajmy o mieszaniu lub potrząsaniu patelnią, aby smażone danie było poddane równomiernej obróbce termicznej. Po kilku minutach danie jest już gotowe!

Pozostałe rady

  • Chcąc zachować maksimum wartości odżywczych, warto zrezygnować z panierki.
  • Podstawowa zasada, której warto trzymać się nie tylko w tym przypadku: za każdym razem używamy świeżego tłuszczu, by pozostałości po poprzedniej porcji się nie paliły.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

76 − = 70

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.