Sos tentsuyu

Składniki

Składniki na około 300 ml sosu:

200 ml bulionu dashi

85 ml shoyu

85 ml mirin

1 biała rzodkiew daikon (około 220 g)

 

Do gotowego bulionu (najczęściej dostępnego w formie proszku, wystarczy zalać 200 ml gorącej wody) wlej sos sojowy (shoyu) oraz wino ryżowe (mirin) zgodnie z proporcjami podanymi wyżej. Do naczynia dodaj także utartą wcześniej rzodkiew. Całość dokładnie wymieszaj łyżką.

Sos tentsuyu wziął swój początek od portugalskich misjonarzy przebywających na południu Japonii. Służy do wzbogacania smaku tempury (warzywa bądź mięso smażone w cieniutkim, chrupiącym cieście). Składa się z dashi czyli wywaru powstałego z gotowania suszonych wodorostów kombu i suszonej ryby bonito, mirinu – wina ryżowego oraz shoyu czyli sosu sojowego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.