Smażone boquerones

Składniki

  • 500 g świeżych, drobnych sardeli (całych)
  • 100 g mąki pszennej
  • 50 g mąki kukurydzianej
  • sól morska
  • olej do smażenia
  • do podania: sos aioli
  1. Sardele dokładnie umyj, odcedź, odetnij główki, usuń wnętrzności (kręgosłup pozostaw).
  2. Ponownie umyj ryby, odcedź, osusz papierowym ręcznikiem. Oprósz delikatnie solą.
  3. Oba rodzaje mąki przesiej do płaskiego naczynia, dopraw solą wymieszaj. Obtocz tuszki ryb w mące, strzepnij nadmiar panierki. Olej nagrzej do 175 stopni. Kładź na rozgrzany olej do smażenia. Smaż ok. 3-4 minut, aż będą złociste. Odsącz, podawaj z sosem aioli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

58 − 51 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.