7 najlepszych warzyw na grilla. Jak je przygotować?

Warzywa   17.07.2017

Czy są warzywa, których nie powinno się grillować? Oczywiście, że nie. Jednak niektóre nadają się lepiej niż inne. Przeczytajcie, które warzywa według nas są najlepsze na grilla!
Przed grillowaniem wszystkie warzywa należy wyczyścić i osuszyć, a następnie posmarować tłuszczem. Do naszej szczęśliwej siódemki należą:

Cukinia
Przekrojoną na pół cukinię marynujemy w oliwie z czosnkiem i przyprawami przez około 30 minut. Następnie grillujemy!

Papryka
Kolejny grillowy klasyk. Możemy ją wcześniej zamarynować lub grillować posmarowaną oliwą. Tak czy inaczej – będzie doskonała.

Bakłażan
Polecamy najpierw posypać plastry bakłażana solą i poczekać, aż wyciągnie z niego charakterystyczną gorycz. Grillujemy bakłażana przez około 7 minut. Będzie doskonale komponował się z serami, np. fetą bądź manouri.

Kukurydza
Grillujemy przez ok. 15-20 minut całe kolby, razem z wewnętrznymi liśćmi. Posypujemy gruboziarnistą solą i mielonym pieprzem. Wspaniale smakuje posmarowana masłem!

Szparagi
Wielu uważa, że to grillowanie to najlepszy sposób na szparagi. Trudno się nie zgodzić! Smarujemy szparagi oliwą, posypujemy solą i pieprzem. Grillując, upewnijmy się, że delikatne główki szparagów nie są wystawione na najwyższą temperaturę.

Kalafior
Warto wcześniej ugotować kalafior al dente. Następnie możemy go dowolnie zamarynować – doskonale przyjmuje smaki. Polecamy grillować go w sosie z tahini, czosnku i cytryny.

Cebula
Ze względu na jej delikatność, grillujmy cebulę w folii aluminiowej. Posmarujmy ją dokładnie oliwą i doprawmy do smaku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

29 − 19 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.