Jak kandyzować owoce i które warto wybierać?

Owoce   17.07.2017

Owoce kandyzowano już w XIV wieku. Była to doskonała metoda na ich… konserwowanie. Smażone w cukrze mogą być przechowywane nawet przez rok. Korzystając z pełni lata, zaopatrzmy się w ulubione owoce i zabierzmy się za ich kandyzowanie!

Jakie owoce kandyzować?
Do kandyzowania nadają się właściwie wszystkie owoce miąższowe. Wiśnie, porzeczki, borówki… Możemy kandyzować je w całości, w mniejszych kawałkach, albo wykorzystując samą skórkę.

Jak kandyzować?
Zanim przystąpimy do kandyzowania, oczyszczamy owoce, pozbawiając je pestek, nasion, itd. Dokładnie je osuszamy i już możemy przystąpić do dzieła. Ogólna zasada jest taka, że na 1 kg owoców potrzebujemy 1,5 cukru. Przygotowujemy syrop, gotujemy go, dodajemy owoce i smażymy na wolnym ogniu. Proces kontynuujemy, smażąc owoce wielokrotnie, aż staną się przezroczyste – nasączone cukrem do ok. 70 proc. Następnie je osuszamy – np. w piekarniku, w niskiej temperaturze.

Warto wspomnieć, że skórki owoców należy najpierw przez dobę moczyć w zimnej wodzie, a następnie osuszyć. Dalej działamy tak jak w przypadku owoców.

Tak przygotowane owoce możemy wykorzystywać do deserów, a także do dań wytrawnych, jako zaskakujący i pełen smaku dodatek. Grillowane mięso podane z kandyzowanymi wiśniami to smak nie do opisania!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 31 = 38

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Zobacz również

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.