Wegańskie pączki – jak i na czym je smażyć?

Produkty wegańskie   28.09.2017

Mamy dobrą wiadomość, dla wszystkich mistrzów cukierniczych specjałów na bazie roślin, zwiększa się zapotrzebowanie konsumentów na pączki wegańskie – pozbawione wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego. Sprawdźcie nasz pomysł na wegańskie pączki! Jak i na czym je smażyć?

Jeśli nie smalec, to co?

Smalec ustępuje miejsca fryturom roślinnym, które są bardziej ekonomiczne i wygodniejsze w użyciu. Mamy do do dyspozycji frytury płynne, takie jak Maestro Sol, która ma wysoki stopień dymienia (230°C) i jest odporna na przemiany zachodzące w tłuszczach w wysokich temperaturach.

Pączki wegańskie – przepis

Musimy zmodyfikować tradycyjny przepis na pączki tak, żeby nie zawierał mleka, masła, ani żadnych innych składników pochodzenia zwierzęcego. Mleko zastępujemy napojem roślinnym, np. sojowym, a masło – rafinowanym olejem rzepakowym. Do ciepłego mleka z cukrem dodajemy rozkruszone drożdże i odrobinę mąki, po czym zostawiamy na 20 minut do wyrośnięcia. Następnie dodajemy mąkę i ciepły olej rzepakowy. Warto dodać do ciasta spirytus, dzięki któremu pączki pochłoną mniej tłuszczu podczas smażenia. Wyrabiamy ciasto nieprzerwanie – możemy wykorzystać do tego robot kuchenny. Pozostawiamy ciasto do wyrośnięcia na ok. 1 godzinę. Po tym czasie jeszcze chwilę ugniatamy i formujemy niewielkie kulki. Znowu zostawiamy je pod przykryciem do wyrośnięcia na ok. 30 minut.

Wegańskie pączki – jak smażyć?

Wybieramy płynną fryturę o wysokim punkcie dymienia i rozgrzewamy ją do 175°C. Smażymy niewielkimi partiami, każdą przez ok. 3 minuty. Odkładamy usmażone pączki na papier do pieczenia. Teraz możemy nadziać je marmoladą, posypać cukrem pudrem, bądź oblać lukrem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 72

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.