Pączki z konfiturą pomarańczową. Przepis Macieja Pisarka

Składniki | 10 sztuk

Biga:
200 g mąki extra do wypieków drożdżowych
150 g mleka
2 g drożdży

Ciasto pączkowe:

350 g biga
350 g mąki extra do wypieków drożdżowych
100 ml mleka
4 żółtka
50 g drobnego cukru
10 g cukru waniliowego
10 g świeżych drożdży
100 g masła
szczypta cynamonu
szczypta soli
łyżka spirytusu

Tłuszcz do smażenia:

Frytura Maestro Sol

Konfitura pomarańczowa:

1 kg soczystych pomarańczy
200 g drobnego cukru żelującego
laska wanilii

Przygotowanie Bigi:

Drożdże rozpuścić w zimnym mleku i wymieszać z mąką w misce. Lekko wyrobić, uformować kulę, przykryć i pozostawić na 8 godzin w temp. pokojowej.

Przygotowanie pączków:

Mąkę przesiać do dzieży robota kuchennego z nakładką do ciast drożdżowych lub do miski. Bigę odgazować, pokroić na małe kawałki i dorzucić do mąki. Drożdże rozpuścić w mleku i dodać do mąki, razem z cukrem, żółtkami i przyprawami. W przypadku braku robota kuchennego, zarobić ciasto w misce z pomocą łyżki drewnianej, następnie przełożyć na stolnicę i wyrabiać ok. 5 min po czym dodać zimne masło pokrojone w kostkę i spirytus. Wyrabiać ponownie do połączenia się składników i uzyskania jednolitej masy. Pozostawić do wyrośnięcia w misce przez ok. godzinę następnie ciasto odgazować i podzielić na równe porcje, powinno wyjść 10 szt. Uformować kuleczki i pozostawić je do podrośnięcia na desce podsypaną mąką. Kiedy pączki podwoją swoją objętość należy je smażyć na rozgrzanym oleju. Po usmażeniu odsączyć na papierze kuchennym.

Przygotowanie konfitury:

Pomarańcze wyfiletować, a z pozostałości owoców wycisnąć sok. Cząstki owoców przełożyć do rondelka zasypać cukrem i gotować. Wanilię rozciąć wzdłuż, wyjąć nasiona i dodać do konfitury. Całość lekko odparować i pozostawić do przestygnięcia. Usmażone pączki nadziewać zimną konfiturą z rękawa cukierniczego. Na koniec posypać cukrem pudrem.

Autor przepisu:

Maciej PisarekMaciej Pisarek, młody utalentowany kucharz. WiceMistrz Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 w Kazaniu. Zdobywca medalu doskonałości i tytułu „Best of Nation” w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Jego celem jest ukończenie Grand Diplome w szkole Le Cordon Bleu w Londynie.

Dowiedz się więcej: facebook.com/Maciej-Pisarek-My-Way

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

83 − 77 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.