Azja w sercu Warszawy. Nocy Market wciąż wyznacza trendy?

Znad patelni   15.07.2017

Po ubiegłorocznym sukcesie, powrót Nocnego Marketu nie budził niczyich wątpliwości. W tym roku jest jeszcze więcej restauracji i odwiedzających, a market otwarty jest od czwartku do niedzieli. Na czym polega jego fenomen?

Podobnie jak w zeszłym roku, Nocny Market odbywa się na peronach dawnego Dworca Głównego, na Towarowej 3 w Warszawie. To wyjątkowa przestrzeń, która stanowi nierozerwalną część całego wydarzenia. Co sprawia, że to miejsce wciąż przyciąga tłumy?

Azja w Warszawie

Nocny Market inspirowany jest azjatyckimi, nocnymi targami kuchni ulicznej. Sama szeroko pojęta kuchnia azjatycka (a także wariacje na jej temat) wiedzie tu prym, choć pozostaje miejsce także dla kulinarnych wpływów z innych krajów. W letnie wieczory na peronach Dworca jest gwarno i radośnie, a w powietrzu unoszą się kuszące zapachy.

Nocni bywalcy

Market odwiedzają różnorodni goście. W zależności godziny, możemy spotkać rodziny z dziećmi, grupy młodych ludzi, młodzież przyprowadzającą starszych członków rodziny. Większość osób jest ciekawa nowych smaków i otwarta na eksperymenty kulinarne. To świadomi konsumenci poszukujący nowych smaków. 

Kto tu gotuje?

Możemy napotkać zarówno stoiska młodych gastronomicznych talentów, jak i starych wyjadaczy. Ci ostatni to reprezentanci znanych i lubianych restauracji, którzy podczas Marketu proponują przygotowane specjalnie na tę okazję dania, inne niż te serwowane w lokalu. Co więcej, w tym roku na peronach Marketu zawitały stoiska z autentyczną kuchnią azjatycką —  ich właściciele wywodzą się nie z modnych warszawskich miejscówek, a z giełdy w Wólce Kosowskiej.

Co się tu je?

Różnorodność naprawdę robi wrażenie. Kuchnia azjatycka — przede wszystkim wietnamska, tajska, koreańska; węgierska, gruzińska, ukraińska, tex-mex, i wiele, wiele innych. Jakie dania cieszą się największą popularnością? W tym roku króluje ramen, a także kanapki, np. bułeczki bao z boczkiem, albo chleb na zakwasie z pastrami. Goście uwielbiają także węgierskie langosze, pomysłowe wegańskie hot dogi, frytki z kimchi. Hitem są także bowle — czyli miski wypełnione zdrowymi składnikami. Na deser jada się lody w gofrze.

Warszawski street food

Ceny na Markecie są typowo warszawskie i wahają się w granicach 20-30 zł za danie. Z kolei street food, jakim inspirowany jest sam Market, ma to do siebie, że jest bardzo tani, to w końcu — jak sama nazwa wskazuje — jedzenie uliczne. Nie zanosi się jednak na to, że ceny zmaleją, przede wszystkim ze względu na wysokie koszty związane ze spełnianiem ściśle określonych norm sanitarnych.

Na Nocnym Markecie kształtują się trendy, a początkujący gastronauci mają szansę zdobyć serca gości. Restauratorzy o ugruntowanej pozycji mogą sprytnie promować swoje stacjonarne lokale, jednocześnie odświeżając swój wizerunek.

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/nocnymarket

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 + 3 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.