atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Azja w sercu Warszawy. Nocy Market wciąż wyznacza trendy?

Azja w sercu Warszawy. Nocy Market wciąż wyznacza trendy?

Po ubiegłorocznym sukcesie, powrót Nocnego Marketu nie budził niczyich wątpliwości. W tym roku jest jeszcze więcej restauracji i odwiedzających, a market otwarty jest od czwartku do niedzieli. Na czym polega jego fenomen?

Podobnie jak w zeszłym roku, Nocny Market odbywa się na peronach dawnego Dworca Głównego, na Towarowej 3 w Warszawie. To wyjątkowa przestrzeń, która stanowi nierozerwalną część całego wydarzenia. Co sprawia, że to miejsce wciąż przyciąga tłumy?

Azja w Warszawie

Nocny Market inspirowany jest azjatyckimi, nocnymi targami kuchni ulicznej. Sama szeroko pojęta kuchnia azjatycka (a także wariacje na jej temat) wiedzie tu prym, choć pozostaje miejsce także dla kulinarnych wpływów z innych krajów. W letnie wieczory na peronach Dworca jest gwarno i radośnie, a w powietrzu unoszą się kuszące zapachy.

Nocni bywalcy

Market odwiedzają różnorodni goście. W zależności godziny, możemy spotkać rodziny z dziećmi, grupy młodych ludzi, młodzież przyprowadzającą starszych członków rodziny. Większość osób jest ciekawa nowych smaków i otwarta na eksperymenty kulinarne. To świadomi konsumenci poszukujący nowych smaków. 

Kto tu gotuje?

Możemy napotkać zarówno stoiska młodych gastronomicznych talentów, jak i starych wyjadaczy. Ci ostatni to reprezentanci znanych i lubianych restauracji, którzy podczas Marketu proponują przygotowane specjalnie na tę okazję dania, inne niż te serwowane w lokalu. Co więcej, w tym roku na peronach Marketu zawitały stoiska z autentyczną kuchnią azjatycką —  ich właściciele wywodzą się nie z modnych warszawskich miejscówek, a z giełdy w Wólce Kosowskiej.

Co się tu je?

Różnorodność naprawdę robi wrażenie. Kuchnia azjatycka — przede wszystkim wietnamska, tajska, koreańska; węgierska, gruzińska, ukraińska, tex-mex, i wiele, wiele innych. Jakie dania cieszą się największą popularnością? W tym roku króluje ramen, a także kanapki, np. bułeczki bao z boczkiem, albo chleb na zakwasie z pastrami. Goście uwielbiają także węgierskie langosze, pomysłowe wegańskie hot dogi, frytki z kimchi. Hitem są także bowle — czyli miski wypełnione zdrowymi składnikami. Na deser jada się lody w gofrze.

Warszawski street food

Ceny na Markecie są typowo warszawskie i wahają się w granicach 20-30 zł za danie. Z kolei street food, jakim inspirowany jest sam Market, ma to do siebie, że jest bardzo tani, to w końcu — jak sama nazwa wskazuje — jedzenie uliczne. Nie zanosi się jednak na to, że ceny zmaleją, przede wszystkim ze względu na wysokie koszty związane ze spełnianiem ściśle określonych norm sanitarnych.

Na Nocnym Markecie kształtują się trendy, a początkujący gastronauci mają szansę zdobyć serca gości. Restauratorzy o ugruntowanej pozycji mogą sprytnie promować swoje stacjonarne lokale, jednocześnie odświeżając swój wizerunek.

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/nocnymarket

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń