Grillowany stek z polędwicy z glazurowaną marchewką

Składniki

800 g polędwicy wołowej
4 łyżki oleju Kujawskiego z pierwszego tłoczenia

Glazurowana marchewka:
280 g marchewki
4 łyżki masła
3 łyżki miodu
sól, pieprz, cukier – do smaku

Marynata słodka papryka:
80 ml oleju Kujawski z oregano, pomidorami i cebulą
40 ml koncentratu pomidorowego
30 ml octu lub soku z cytryny
15 ml miodu
1 łyżeczka słodkiej mielonej papryki
1 łyżeczka soli
½ łyżeczki pieprzu cayenne
¼ łyżeczki pieprzu czarnego

Marynata:
Wszystkie składniki marynaty dokładnie mieszamy lub krótko blendujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.

Polędwica:
Polędwicę wołową umyć, osuszyć papierowym ręcznikiem, oczyścić z błon, wykroić steki o wadze 220 g (grubości 5 cm), posmarować marynatą (odłożyć 2 łyżki marynaty na później), marynować przez 2 godz. Oczyścić z nadmiaru marynaty, posmarować olejem Kujawskim z pierwszego tłoczenia i grillować do temperatury 56°C wewnątrz mięsa (ok. 12 min).

Glazurowana marchewka:
Marchew umyć, obrać, przeciąć na pół i sparzyć w wodzie z solą i cukrem. Miód rozgrzać na patelni na ciemnozłoty kolor. Podsmażyć marchew, dodać pozostałą część marynaty i schłodzone masło. Energicznie zamieszać i zdjąć z patelni.

Przepis na marynatę przygotowała autorka bloga www.osmykolorteczy.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

45 − = 38

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.