atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Promocja restauracji w czasie świątecznym – jak znaleźć nowych klientów w internecie?

Promocja restauracji w czasie świątecznym – jak znaleźć nowych klientów w internecie?

Jeśli Twoja firma jest już obecna w sieci, nadal możesz trafić do grona nowych odbiorców i pozyskać kolejnych klientów dzięki internetowi. Jak to zrobić? Gdzie ich szukać?

Współcześnie większość restauracji posiada już swój profil na Facebooku oraz firmową wizytówkę Google – jest to absolutne minimum, aby przetrwać w zdigitalizowanym świecie. Jednak najprostsze działania mogą nie wystarczyć, aby dotrzeć do nowych klientów, zwłaszcza w okresie świątecznym. Jak o nich zawalczyć dzięki dostępowi do sieci?

Po pierwsze – menu!

Przede wszystkim swoje aktualne menu musisz umieścić w social media i na stronie internetowej, po to, aby klienci nie mieli problemu z zapoznaniem się z Twoją ofertą (sprawdź, jak dodać menu na Facebooku). Pamiętaj, aby na bieżąco je aktualizować! Jeśli posiadasz stronę internetową lub profil social media, gdzie widnieje już kompletne menu, spróbuj dotrzeć do nowej grupy klientów poprzez przetłumaczone treści. Ta prosta metoda pozwoli Ci odpowiedzieć na potrzeby osób, które nie znają języka polskiego. Swoją kartę dań możesz przetłumaczyć na język angielski, ukraiński, niemiecki, hiszpański, rosyjski i wiele innych, choć te z pewnością na początek wystarczą. Skorzystaj z pomocy doświadczonego tłumacza lub znajomego biegłego w danym języku. Przetłumaczone menu umieść na stronie internetowej w formie pliku PDF lub jako osadzone zdjęcie – w social media możesz przypiąć polskie i przynajmniej angielskie menu na samej górze swojego profilu. Pamiętaj, aby koniecznie dodać informacje o dostawie i/lub usłudze na wynos.

Po drugie – grupy!

Grupy tematyczne w social media to często nadal niedoceniana droga dotarcia do nowych klientów. Wykorzystaj to! Dołącz do grup lokalnych, gastronomicznych lub tematycznych, np.: jeśli prowadzisz kuchnię włoską, poszukaj stron dla fanów Włoch, grup zrzeszających Włochów mieszkających w okolicy itd. Wypowiadaj się, umieszczaj ofertę cateringu świątecznego, zachęcaj gości do skosztowania dań w dostawie – wykaż się aktywnością. Jedyny koszt jaki poniesiesz to… czas. Pamiętaj jednak, że wiele osób rezygnuje z obserwowania facebookowych fanpage’y właśnie na rzecz budowania społeczności w grupach. Stań się ich częścią!

Po trzecie – reklama!

Płatna reklama w internecie może przynieść Ci szybkie korzyści. Niezależnie od tego czy wybierzesz reklamę w Google czy też w social media, najważniejsze jest przygotowanie przyciągających treści. Zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia swoich potraw – tych ze stałego menu lub oferty cateringowej na Święta. Potencjalni Goście muszą poczuć głód! Stwórz także angażujące teksty. Rozważnie używaj czasowników w trybie rozkazującym – zadzwoń, spróbuj, zamów, napisz, sprawdź itp.. Jeśli chcesz, przygotuj i ustaw reklamę samodzielnie, może to być np. reklama lokalna. Pamiętaj, że jeżeli nie masz wprawy w wymyślaniu i prowadzeniu kampanii, możesz niepotrzebnie stracić budżet, dlatego rozważ skorzystanie z usług profesjonalnej agencji lub freelancera.

Po czwarte – kontakty!

Z pewnością znasz kilka kont na Instagramie lub Facebooku, które mają kilka do kilkunastu tysięcy fanów – być może niektóre z nich należą do Twoich dobrych znajomych. Uruchom kontakty i dotrzyj do nowych klientów! Zaproponuj znajomemu darmowy obiad na wynos lub zorganizowanie kolacji po zniesieniu obostrzeń w zamian za przychylny wpis rekomendujący Twoją restaurację. Możesz także skorzystać ze współpracy z influencerami – współpraca z nimi nie zawsze musi być płatna. Właściciele facebookowych lub instagramowych kont mogą zgodzić się na formę barterową: np. poproszą o usługę cateringową w zamian za post promujący Twoją restaurację i zachęcający odbiorców do skorzystania z Twojej oferty. Ustalcie korzystne dla obydwu stron warunki i podpiszcie stosowną umowę. Pamiętaj również, że możesz monitorować efekty współpracy. Zaproponuj blogerom kod rabatowy w wysokości, np.: 5% na usługę i zobacz, ile osób zgłosi się do Ciebie właśnie z tym kodem.

Po piąte – #WspieramLokalneLokale

Dołącz do akcji #WspieramLokalneLokale! Komentuj facebookowe posty sponsorowane Smażymy, zachęcając do skorzystania ze swojej oferty stałej lub cateringu świątecznego. My promujemy post, a użytkownicy widzą Twoją ofertę w komentarzu. Brzmi dobrze, prawda? To proste i opłacalne!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń