Smażone serca karczochów

Składniki

1 karczoch

sól

pieprz

45 ml masła / oliwy z oliwek

5 g wybranych ziół

Dno karczocha, zwane sercem jest najdelikatniejszą, najsmaczniejszą częścią spożywaną przez smakoszy. Aby go odpowiednio przygotować należy:

Ostrożnie odkroić ostrym nożem zewnętrzne, twarde liście, odłamać łodygę i płasko ściąć podstawę karczocha. Mocno trzymając karczoch odciąć dno kwiatowe (podstawę), mniej więcej w ⅓ wysokości warzywa, uważając aby objąć całość serca. Resztę odrzucić.

Serca karczochów umieścić w misce z zimną wodą i połówką cytryny (zapobiegnie to zmianie koloru). Po osuszeniu, kroimy serce w cienkie plasterki. Doprawiamy solą i pieprzem, a następnie smażymy na maśle/ lub (oliwie z oliwek – specjalność włoska).
Podajemy ułożone na talerzu i posypujemy ziołami.

*Przepis na podstawie “Przewodnika Kulinarnego” Augusta Escoffiera

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

40 − 33 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.