Wiosenne gnocchi. Przepis Macieja Pisarka

Składniki

Gnocchi:
300 g gotowanych ziemniaków
30 g mąka pszenna
żółtko
sól

Puree z groszku:
300 g groszku zielonego
200g mleka
50 g masła
cukier
sól
skórka z limonki
ząbek z czosnku

Dodatki:
mini marchewki
rzodkiewki
groszek cukrowy
cukinia
pomidorki cherry
Kujawski olej słonecznikowy tłoczony na zimno

Gnocchi to włoska wersja naszych kopytek, choć bardziej delikatna. Ziemniaki po ugotowaniu rozgnieść lub przetrzeć przez sito na ciepło. Dodać do ziemniaków mąkę, żółtko i sól. Zarobić krótko ciasto i uformować malutkie kluseczki. Gnocchi należy gotować szybko w osolonej wodzie.

Puree z groszku:
Ugotować groszek w mleku z dodatkiem ząbka czosnku, do miękkości. Należy uważać żeby go nie przegotować ponieważ może stracić swój piękny zielony kolor. Zblendować groszek z masłem, przetrzeć przez sito, dodać skórkę i kilka kropel soku z limonki dla świeżości.

Dodatki:
Najtwardsze warzywa typu marchewka zblanszować w wodzie z dodatkiem masła.

Rozgrzać patelnię z dodatkiem Oleju z Esencją Masła i podsmażyć na niej ugotowane gnocchi. Na drugiej patelni delikatnie skarmelizować marchewki, rzodkiewki, groszek cukrowy, cukinię i na sam koniec pomidorki, następnie dodać masło i podsmażone gnocchi. Dopraw całość świeżym tymiankiem i gałką muszkatołową. Tak przygotowane kluseczki z warzywami należy podawać na puree z groszku z dodatkiem świeżych ziół. Prostota i świeżość wiosny. To pyszne danie na pewno zagości w Waszym menu każdej wiosny.

Autor przepisu:

Maciej Pisarek, młody utalentowany kucharz. WiceMistrz Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 w Kazaniu. Zdobywca medalu doskonałości i tytułu „Best of Nation” w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Jego celem jest ukończenie Grand Diplome w szkole Le Cordon Bleu w Londynie.

Dowiedz się więcej: facebook.com/Maciej-Pisarek-My-Way

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

30 − = 28

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.