3 tricki na idealnego kurczaka w panierce

Usmaż to   10.01.2018

Technik panierowania kurczaka jest wiele, lecz nie każda pasuje do przygotowania właśnie tego rodzaju mięsa. Przedstawiamy trzy sposoby, które pozwolą uzyskać najsmaczniejszy rezultat.

Mięso

Aby przygotować idealnego kurczaka w panierce, nie tylko technika panierowania ma znaczenie, ale również wybrane przez nas mięso. W przypadku kurczaka najlepiej sprawdzi się takie, które zostanie pokrojone na równe kawałki doprawione solą, pieprzem oraz wybranymi przyprawami. Mięso musi też być dobrej jakości oraz delikatnie ugotowane o temperaturze wewnętrznej 66 stopni. Warto je również lekko rozbić tłuczkiem, gdyż wtedy smaży się krócej.

Olej

Ponieważ smażenie na głębokim tłuszczu nie należy do najbardziej dietetycznych, podczas przygotowywania tego rodzaju potraw należy pamiętać o użyciu wysokiej jakości oleju. Najodpowiedniejszy będzie o neutralnym smaku i wysokim punkcie dymienia jak słonecznikowy, arachidowy czy rzepakowy. Podczas smażenia należy również pamiętać, aby dobrze rozgrzać olej, ponieważ jego temperatura spadnie po wrzuceniu zimnego kurczaka. Zbyt niska spowoduje, że panierka będzie mało chrupiąca i bardziej tłusta. Istotny jest również sposób umieszczania produktów na patelni. Kurczaka najlepiej nakładać z pomocą plastikowych szczypiec, które pozwolą obracać mięso co pewien czas. Aby odsączyć tak przygotowane danie, należy umieścić je na talerzu wyłożonym papierowym ręcznikiem lub ułożyć na kratce do studzenia.

Panierka

Choć form jej przygotowania jest wiele, przedstawiamy tę dzięki której powstają najbardziej soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz kurczaki.  Najlepiej sprawdzi się tutaj panierka składająca się z mąki, jajka i bułki tartej. Mięso należy obtoczyć podwójnie gdyż wtedy uzyskamy ciemniejszą, grubszą i bardziej chrupiącą panierkę. Warto również stosować mąkę o wysokiej zawartości białka. Roztarta z maślanką idealnie sprawdzi się przy solidnych, grubych kawałkach kurczaka. Dzięki swojej soczystości mięso będzie świetnie kontrastowało z chrupkością panierki. Polecamy również obficie skropić kurczaka cytryną, dzięki czemu białko szybciej się zetnie, a mięso pozostanie soczyste.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

54 − = 46

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.