atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Strona główna > 3 tricki na idealnego kurczaka w panierce

3 tricki na idealnego kurczaka w panierce

Technik panierowania kurczaka jest wiele, lecz nie każda pasuje do przygotowania właśnie tego rodzaju mięsa. Przedstawiamy trzy sposoby, które pozwolą uzyskać najsmaczniejszy rezultat.

Mięso

Aby przygotować idealnego kurczaka w panierce, nie tylko technika panierowania ma znaczenie, ale również wybrane przez nas mięso. W przypadku kurczaka najlepiej sprawdzi się takie, które zostanie pokrojone na równe kawałki doprawione solą, pieprzem oraz wybranymi przyprawami. Mięso musi też być dobrej jakości oraz delikatnie ugotowane o temperaturze wewnętrznej 66 stopni. Warto je również lekko rozbić tłuczkiem, gdyż wtedy smaży się krócej.

Olej

Ponieważ smażenie na głębokim tłuszczu nie należy do najbardziej dietetycznych, podczas przygotowywania tego rodzaju potraw należy pamiętać o użyciu wysokiej jakości oleju. Najodpowiedniejszy będzie o neutralnym smaku i wysokim punkcie dymienia jak słonecznikowy, arachidowy czy rzepakowy. Podczas smażenia należy również pamiętać, aby dobrze rozgrzać olej, ponieważ jego temperatura spadnie po wrzuceniu zimnego kurczaka. Zbyt niska spowoduje, że panierka będzie mało chrupiąca i bardziej tłusta. Istotny jest również sposób umieszczania produktów na patelni. Kurczaka najlepiej nakładać z pomocą plastikowych szczypiec, które pozwolą obracać mięso co pewien czas. Aby odsączyć tak przygotowane danie, należy umieścić je na talerzu wyłożonym papierowym ręcznikiem lub ułożyć na kratce do studzenia.

Panierka

Choć form jej przygotowania jest wiele, przedstawiamy tę dzięki której powstają najbardziej soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz kurczaki.  Najlepiej sprawdzi się tutaj panierka składająca się z mąki, jajka i bułki tartej. Mięso należy obtoczyć podwójnie gdyż wtedy uzyskamy ciemniejszą, grubszą i bardziej chrupiącą panierkę. Warto również stosować mąkę o wysokiej zawartości białka. Roztarta z maślanką idealnie sprawdzi się przy solidnych, grubych kawałkach kurczaka. Dzięki swojej soczystości mięso będzie świetnie kontrastowało z chrupkością panierki. Polecamy również obficie skropić kurczaka cytryną, dzięki czemu białko szybciej się zetnie, a mięso pozostanie soczyste.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się