atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > 5 profili chefów, które warto obserwować 

5 profili chefów, które warto obserwować 

Dobry chef to dziś nie tylko kuchenny innowator. To osoba, która zaraża charyzmą i  pomysłami – także podczas autoprezentacji w sieci. Szukasz takich postaci, by czerpać inspiracje do rozwijania swojej marki? Oto 5 profili chefów w social media, które warto śledzić!

Jak przyciągnąć odbiorców do restauracji? W jaki sposób przykuć uwagę na Instagramie? Nie ma jednej drogi, ale kierunków jest wiele. Od ciekawych zdjęć potraw, przez kuchnię angażującą różne grupy społeczne, aż po internetowe challange’e. Przyjrzyjmy się, jak robią to różni chefowie popularni w social media!

1. José Avillez (Instagram: @joseavillez

Na początek chef z Portugalii. Jego restauracja Belcanto mieszcząca się w samym centrum Lizbony zdobyła pierwszą gwiazdkę Michelin ledwie rok po otwarciu. On sam znalazł się także na liście 100 Best Chef Awards w 2021 roku. Jest mistrzem lokalnej kuchni i taki jest też jego Instagram – Avillez akcentuje tam to, co mu najbliższe. Obok wymuskanych potraw publikuje zdjęcia znajomych, archiwalia z rodzinnych albumów czy fotki… swojej wysportowanej sylwetki. To nie znaczy, że każdy chef powinien zapisać się na siłownię. To znak, że luz też jest ważny. Ponad 300 tys. obserwujących konto José to zasługa nie tylko sukcesów na polu gastronomii, ale i swojskiego klimatu bijącego z jego treści.

2. Andrea Camastra (Instagram: @andrea_camastra) 

Ten chef urodzony we włoskim Monopoli to absolutny mistrz łączenia technik kuchni nowoczesnej i tradycyjnej. Pasjonuje się komponowaniem smaków. Swój talent i miłość do gastronomii zawdzięcza m.in. rodzinnemu Bari. To tam nauczył się szacunku do naturalnych produktów, takich jak warzywa czy świeże ryby. 

Prowadzi słynną warszawską restaurację Senses, która regularnie od 2016 roku zdobywa gwiazdkę przewodnika Michelin. Do tego doceniany był w wielu rankingach najlepszych szefów kuchni. Andrea znalazł się m.in. na liście 100 Best Chefs prestiżowego francuskiego magazynu „Le Chef”. W 2020 roku włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych umieściło go nawet na liście najbardziej utalentowanych ludzi odnoszących międzynarodowe sukcesy. Specjalnością Camastry jest technika gotowania „note-by-note”, czyli sięganie przede wszystkim po pojedyncze cząsteczki smaków i zapachów. Jego Instagram to skarbnica niesamowitych fotografii: właśnie tam znajdziecie wiele inspiracji do tworzenia minimalistycznych kompozycji jedzeniowych. 

3. Maria Przybyszewska (Instagram: _mariaprzybyszewska) 

Jak promować kuchnię roślinną? Inspiracji dostarcza Maria Przybyszewska, znana m.in. jako ambasadorka inicjatywy Chefs For Change. Celem tego projektu jest zmiana codziennego żywienia na bardziej roślinne. Przybyszewska terminowała w słynnej kopenhaskiej Nomie, a w życiu kieruje się mottem: „Jak sobie pokroisz, tak ci będzie smakowało”. 

Każdy, kto poszukuje roślinnych przepisów, na jej instagramowym koncie znajdzie wiele inspiracji opakowanych w niesamowitą formę. Od pomysłów na dania z kalafiora, aż po słodkie śniadania bez cukru i glutenu na maśle roślinnym.

4. Klaudia Górak (Instagram: @klaudia_gorak)

To szefowa kuchni i jedna z założycielek Peaches Gastro Girl – restauracji, która cieszy się sporą popularnością w Warszawie. Górak również lubi kuchnię roślinną. Na Instagramie jej marki możemy zobaczyć oryginalną reklamę masła Eleplant, z którego przyrządza świetne kanapki. Warto jednak podkreślić, że kluczowe w jej portfolio są wpływy kuchni azjatyckiej czy meksykańskiej. Zielone curry z bakłażanem i ze śliwką renklodą? Kluski z manioku w bulionie? Tacos z boczniakowim carnitas? Śledźcie ją, żeby zobaczyć, jak estetycznie prezentuje te potrawy w social media. 

5. Tom Aikens (Instagram@tomaikens)

Na końcu postać o światowej sławie. Czemu warto go śledzić? Nie każdy chef o globalnej renomie podrzuca na swoim Instagramie przepisy. W przypadku Aikensa jest inaczej. Pokazuje, jak kreować pozytywny wizerunek, jednocześnie dzieląc się z odbiorcami pomysłami na czekoladowe fondant, dżem z czarnej porzeczki czy tosty z grzybami. Mimo że to człowiek z tytułami i gwiazdkami Michelin na koncie, który prowadził restauracje w Londynie, Paryżu czy Abu Dhabi, na jego profilu nie brakuje humorystycznych akcentów. Takimi są przykładowo kuchenne challange’e. W tej formule wypada bardzo naturalnie – nie dziwi więc, że śledzi go ponad 100 tys. obserwatorów. 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń