Brytyjska jagnięcina – ikona angielskiej kuchni

Mięso   25.08.2020

Wielką Brytanię często kojarzymy z padającym deszczem, zespołem The Beatles, królową Elżbietą II, czy słynnymi fish & chips”. Tymczasem, jeśli chodzi o kuchnię, jest tu wiele kulinarnych skarbów, jak ponad 700 gatunków sera, czyli więcej niż we Francji. Jednym z takich skarbów jest też wyjątkowa brytyjska jagnięcina, której walory doceniają smakosze na całym świecie: w najlepszych restauracjach, w czasie spotkań z przyjaciółmi, a także w zaciszu domowego ogniska.

3 000 lat tradycji

Tradycja hodowli owiec na Wyspach Brytyjskich liczy ponad 3 000 lat. Jej rozwój przypada na okres Imperium Rzymskiego – około 50 roku n.e. Rzymianie uruchomili w miejscowości Winchester zakład przetwórstwa wełny. Przez wieki powstało ponad 100 ras owiec, w tym słynne Suffolk, Dorset czy Leicester. Hodowla owiec i wypasanie ich na łąkach trwa na Wyspach Brytyjskich do dzisiaj, stanowiąc chlubę lokalnych dostawców. Jedynie jedna z ras owiec może być wypasana w sadach, gdyż nie obgryza pni drzew…

Naturalne warunki hodowli

Wielka Brytania, gdzie połowę całkowitej powierzchni pokrywają zielone pastwiska, posiada wspaniałe warunki do produkcji jagnięciny wysokiej jakości. Umożliwia to umiarkowany i wilgotny klimat. Owce karmione wyłącznie trawą z naturalnych pastwisk, doskonale czują się w takich warunkach, co pozwala na uzyskanie soczystego, rozpływającego się w ustach mięsa o łagodnym smaku. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma zwierzęcia bardziej naturalnie wychowanego. Poza tym, owce nie potrzebują takich ilości wody, jak bydło.

Brytyjska jagnięcina - ikona angielskiej kuchni2

Walory zdrowotne i najwyższa jakość

Mięso jagnięce jest chude i lekkostrawne, zawiera wiele kwasów tłuszczowych omega-3, minerałów, witamin i antyoksydantów. Wśród najcenniejszych kwasów tłuszczowych w jagnięcinie znajduje się kwas linolowy, który stymuluje odporność, zapobiega miażdżycy i likwiduje wolne rodniki, przyczyniające się do chorób nowotworowych. W odróżnieniu od konkurencyjnych produktów spoza Polski, brytyjska jagnięcina nie jest mrożona – świeżość zapewnia jej pakowanie próżniowe. Dzięki temu, to delikatne mięso zachowuje swoje niezwykłe walory smakowe. Kluczem do najwyższej jakości jest kontrola na każdym etapie produkcji, co gwarantuje znak QSM (Quality Standard Mark).

Brytyjska jagnięcina jest niezwykle wdzięcznym produktem nie tylko dla zawodowych szefów kuchni, ale także dla amatorów. Jagnięcinę można przyrządzać na wiele sposobów: smażyć, piec, grillować, dusić… O sposobach przygotowania i obróbki tego wspaniałego mięsa napiszemy wkrótce.

Więcej informacji o brytyjskiej jagnięcinie znajdziecie na www.brytyjskiesmaki.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.