atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Brytyjska jagnięcina – ikona angielskiej kuchni

Brytyjska jagnięcina – ikona angielskiej kuchni

Wielką Brytanię często kojarzymy z padającym deszczem, zespołem The Beatles, królową Elżbietą II, czy słynnymi fish & chips”. Tymczasem, jeśli chodzi o kuchnię, jest tu wiele kulinarnych skarbów, jak ponad 700 gatunków sera, czyli więcej niż we Francji. Jednym z takich skarbów jest też wyjątkowa brytyjska jagnięcina, której walory doceniają smakosze na całym świecie: w najlepszych restauracjach, w czasie spotkań z przyjaciółmi, a także w zaciszu domowego ogniska.

3 000 lat tradycji

Tradycja hodowli owiec na Wyspach Brytyjskich liczy ponad 3 000 lat. Jej rozwój przypada na okres Imperium Rzymskiego – około 50 roku n.e. Rzymianie uruchomili w miejscowości Winchester zakład przetwórstwa wełny. Przez wieki powstało ponad 100 ras owiec, w tym słynne Suffolk, Dorset czy Leicester. Hodowla owiec i wypasanie ich na łąkach trwa na Wyspach Brytyjskich do dzisiaj, stanowiąc chlubę lokalnych dostawców. Jedynie jedna z ras owiec może być wypasana w sadach, gdyż nie obgryza pni drzew…

Naturalne warunki hodowli

Wielka Brytania, gdzie połowę całkowitej powierzchni pokrywają zielone pastwiska, posiada wspaniałe warunki do produkcji jagnięciny wysokiej jakości. Umożliwia to umiarkowany i wilgotny klimat. Owce karmione wyłącznie trawą z naturalnych pastwisk, doskonale czują się w takich warunkach, co pozwala na uzyskanie soczystego, rozpływającego się w ustach mięsa o łagodnym smaku. Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma zwierzęcia bardziej naturalnie wychowanego. Poza tym, owce nie potrzebują takich ilości wody, jak bydło.

Walory zdrowotne i najwyższa jakość

Mięso jagnięce jest chude i lekkostrawne, zawiera wiele kwasów tłuszczowych omega-3, minerałów, witamin i antyoksydantów. Wśród najcenniejszych kwasów tłuszczowych w jagnięcinie znajduje się kwas linolowy, który stymuluje odporność, zapobiega miażdżycy i likwiduje wolne rodniki, przyczyniające się do chorób nowotworowych. W odróżnieniu od konkurencyjnych produktów spoza Polski, brytyjska jagnięcina nie jest mrożona – świeżość zapewnia jej pakowanie próżniowe. Dzięki temu, to delikatne mięso zachowuje swoje niezwykłe walory smakowe. Kluczem do najwyższej jakości jest kontrola na każdym etapie produkcji, co gwarantuje znak QSM (Quality Standard Mark).

Brytyjska jagnięcina jest niezwykle wdzięcznym produktem nie tylko dla zawodowych szefów kuchni, ale także dla amatorów. Jagnięcinę można przyrządzać na wiele sposobów: smażyć, piec, grillować, dusić… O sposobach przygotowania i obróbki tego wspaniałego mięsa napiszemy wkrótce.

Więcej informacji o brytyjskiej jagnięcinie znajdziecie na www.brytyjskiesmaki.pl

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń