Chutney z mango

Składniki

Na około 800 ml chutney

2 kg mango

2 łyżeczki kardamonu

2 ząbki czosnki

1 papryczka chili

50 ml octu winnego z białego wina

400 g cukru

1 łyżeczka nasion kuminu

1 łyżeczka nasion kolendry

1 łyżeczka chilli w proszku

8 cm korzenia imbiru

Obieramy i kroimy mango. Następnie drobno siekamy czosnek i chili. Na patelni wlewamy ocet z cukrem i mieszamy na średnim ogniu do momentu, aż cukier się rozpuści. Doprowadzamy do wrzenia i redukujemy.

W międzyczasie delikatnie prażymy nasiona kuminu, kolendry i kardamonu, a następnie miażdżymy je w moździerzu razem z chilli w proszku. Wrzucamy na patelnię razem z posiekanym mango oraz 2 łyżeczkami soli.

Dodajemy starty imbir i czosnek, doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy na wolnym ogniu przez ok. 45 minut, aż chutney zyska gęstą konsystencję. Na końcu dodajemy posiekane chili.

Uwaga: Znakomicie komponuje się z rozmaitymi mięsami oraz potrawami kuchni indyjskiej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

71 − = 61

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.