atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Event marketing: jak wykorzystać Halloween do zwiększenia obrotów w restauracji?

Event marketing: jak wykorzystać Halloween do zwiększenia obrotów w restauracji?

Lampiony z dyni, wampirze zęby, paluchy wiedźmy – podpowiadamy jak przygotować Halloween w restauracji. Wielu restauratorów zastanawia się, jak podejść do promocji swojej restauracji. Czy lepiej wynająć zewnętrzną agencję, czy zatrudnić marketing managera? A może w ogóle do sprawy nie podchodzić i dobry produkt sam się obroni? Jeśli nurtują was podobne pytania – śpieszymy z pomocą. Na początek podpowiadamy, jak sprawnie wykorzystać event marketing. Zacząć możecie już zaraz – Halloween tuż tuż.

Dlaczego warto organizować wydarzenia tematyczne?

Konkurencja na rynku restauracyjnym jest olbrzymia. W Polsce funkcjonuje około 68 tysięcy placówek gastronomicznych i każda z nich walczy o klienta. Aby osiągnąć sukces, należy mieć świadomość tego, co nas wyróżnia i umiejętnie to zakomunikować. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: Co odróżnia mnie od konkurencji? W czym jestem lepszy? Co robię ciekawiej? Taka analiza jest potrzebna w każdym obszarze prowadzenia restauracji, także w event marketingu.

To, czym możemy się wyróżnić to na pewno dostosowanie do aktualnych trendów i potrzeb gości.  Nie trzeba szukać daleko – wystarczy zajrzeć do kalendarza i wybrać kilka wydarzeń w roku, którymi zainteresujemy naszych klientów. Niech będą to wydarzenia, które pozwalają nam na dużą swobodę w działaniach np. stworzenie specjalnego menu, zmianę scenografii, angażującą komunikację w social media. Idealnym przykładem jest nadchodzące Halloween. Święto znane kiedyś głównie z amerykańskich filmów od paru lat zyskuje dużą popularność w Polsce. Nikogo nie dziwią już bale przebierańców, wydrążone dynie i dzieci w strojach wampirów pukające do drzwi z prośbą o cukierki. Warto skorzystać z tej mody.

Jak organizować wydarzenia tematyczne?

Halloween to świetna okazja do przeprowadzenia ciekawych działań event marketingowych. Zacznijmy od menu. Środek jesieni, a więc też pełnia sezonu na dynie, dziczyznę, gęsinę, grzyby. Skorzystajmy z bogactwa tych produktów i stwórzmy halloweenową kartę, która przyciągnie gości do restauracji. Jeśli możemy pozwolić sobie na pewną dozę luzu i kreatywności, skorzystajmy z przepisów “mrożących krew w żyłach” – do kawy podajmy gościom gratis krwawe paluchy wiedźmy, a zamiast klasycznych drinków pikantną Bloody Mary.

Do wydarzenia warto dostosować też  wystrój restauracji, który znacząco wpływa na odczucia klientów. Najważniejsze jest stworzenie przytulnej atmosfery w miejscu z ciepłym, nieinwazyjnym światłem, gdzie każdy czuje się swobodnie. Podczas Halloween nie wahajmy się przygotować lampionów z dyni, które idealnie zastąpią zwykłe świeczki. Możemy także przygasić światło, stworzyć klimat nawiedzonego domu. Świetnie zadziałają przebrania obsługi kelnerskiej. Peleryna drakuli lub kapelusz wiedźmy będą atrakcją  szczególnie dla najmłodszych gości.

Jak promować organizowany event?

Wydarzenie tematyczne jest doskonałym pretekstem do intensywnej komunikacji. Wokół niego możemy stworzyć treści do mediów społecznościowych, wysłać mailing i poinformować media o wydarzeniu.

Zacznijmy od mediów społecznościowych. Po co organizować Halloween, jeśli informacja o nim nie dotrze do naszych gości? W tym celu stwórzmy wydarzenie na Facebooku. Wymyślmy ciekawą nazwę, która nie będzie nudna, ale też jasno zakomunikuje, co tak właściwie organizujemy. Dlatego zrezygnujmy z nazw “Halloween w restauracji U Kasi” na rzecz nazw i ofert bardziej sprecyzowanych “Bloody Halloween u Kasi! Przez tydzień Krwawa Mery za 2 PLN!” Wydarzenie możemy wesprzeć płatną kampanią reklamową targetowaną pod odpowiednią grupę np. dorosłych w wieku do 40 lat mieszkających w promilu 10 km od restauracji.

Jeśli mamy bazę mailową klientów – koniecznie wyślijmy mailing dedykowany wydarzeniu. Możemy też skorzystać z mailingów zewnętrznych na portalach gastronomicznych – mamy wtedy większe szanse, że dotrzemy do nowych odbiorców.

Warto także przygotować notkę prasową, w której poinformujemy media o organizowanym wydarzeniu. Pamiętajmy, żeby nie miała ona formatu stricte reklamowego. Postarajmy się zainteresować dziennikarzy opowieścią o restauracji i atrakcyjną ofertą. Nawet jeśli nie napiszą o nas od razu – może akurat znajdziemy się w zestawieniu miejsc z najlepszymi atrakcjami na Halloween?

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń