atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Food Convenience – jak zmieniają się trendy żywieniowe i jak odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów?

Food Convenience – jak zmieniają się trendy żywieniowe i jak odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów?

Nie ma wątpliwości – chcemy żyć wygodnie. Co za tym idzie, chcemy także jeść wygodnie – stąd coraz większa popularność produktów convenience.

Food convenience: historia
Historia produktów food convenience sięga XIX wieku, kiedy kiedy zaczęto wytwarzać żywność w puszkach dla wojska. Następnym krokiem było opracowanie samochodów chłodniczych, które umożliwiły produkcję mięsa na skalę przemysłową. Tuż po II wojnie światowej, w Stanach Zjednoczonych, popularność zaczęła zdobywać mrożona żywność. Od tamtej pory przemysł żywności przetworzonej nabrał ogromnego rozpędu. Kolejne znaczące zmiany nadeszły właściwie kilka lat temu – wraz ze zwiększoną świadomością konsumentów. Popyt na nieprzetworzoną, zdrową, ekologiczną żywność wciąż rośnie – także w Polsce.

Convenience w Polsce
Możemy zauważyć, jak w przeciągu kilku ostatnich lat zmieniała się struktura sklepów oraz ich asortyment. Oczywiście, wciąż możemy znaleźć w osiedlowym sklepie mrożoną pizzę i konserwy – jednak wiele się zmieniło. Na półkach królują umyte mieszanki sałat, gotowe dania z krótkim terminem przydatności, świeże zupy. Ciekawym zjawiskiem było pojawienie się w popularnych sieciach sklepów spożywczych onigiri, które właściwie z dnia na dzień zdobyły popularność. Branża spożywcza odpowiada także na demograficzne zmiany w społeczeństwie – rosnący procent jednoosobowych gospodarstw domowych (stąd liczba porcjowanych gotowych dań, sprzedawanych w małych opakowaniach). W jakim kierunku zmierzamy? Eksperci nie mają wątpliwości – sektor convenience będzie się dynamicznie rozwijał. Chcemy jeść szybko i wygodnie, a jednocześnie zdrowo i smacznie.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń