Food Convenience – jak zmieniają się trendy żywieniowe i jak odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów?

17.07.2017

Nie ma wątpliwości – chcemy żyć wygodnie. Co za tym idzie, chcemy także jeść wygodnie – stąd coraz większa popularność produktów convenience.

Food convenience: historia
Historia produktów food convenience sięga XIX wieku, kiedy kiedy zaczęto wytwarzać żywność w puszkach dla wojska. Następnym krokiem było opracowanie samochodów chłodniczych, które umożliwiły produkcję mięsa na skalę przemysłową. Tuż po II wojnie światowej, w Stanach Zjednoczonych, popularność zaczęła zdobywać mrożona żywność. Od tamtej pory przemysł żywności przetworzonej nabrał ogromnego rozpędu. Kolejne znaczące zmiany nadeszły właściwie kilka lat temu – wraz ze zwiększoną świadomością konsumentów. Popyt na nieprzetworzoną, zdrową, ekologiczną żywność wciąż rośnie – także w Polsce.

Convenience w Polsce
Możemy zauważyć, jak w przeciągu kilku ostatnich lat zmieniała się struktura sklepów oraz ich asortyment. Oczywiście, wciąż możemy znaleźć w osiedlowym sklepie mrożoną pizzę i konserwy – jednak wiele się zmieniło. Na półkach królują umyte mieszanki sałat, gotowe dania z krótkim terminem przydatności, świeże zupy. Ciekawym zjawiskiem było pojawienie się w popularnych sieciach sklepów spożywczych onigiri, które właściwie z dnia na dzień zdobyły popularność. Branża spożywcza odpowiada także na demograficzne zmiany w społeczeństwie – rosnący procent jednoosobowych gospodarstw domowych (stąd liczba porcjowanych gotowych dań, sprzedawanych w małych opakowaniach). W jakim kierunku zmierzamy? Eksperci nie mają wątpliwości – sektor convenience będzie się dynamicznie rozwijał. Chcemy jeść szybko i wygodnie, a jednocześnie zdrowo i smacznie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 5

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.