atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak wykorzystać potencjał Facebooka przy prowadzeniu restauracji?

Jak wykorzystać potencjał Facebooka przy prowadzeniu restauracji?

W dobie, gdzie jedzenie jest dostarczane jedynie na dowóz, restauracje pozostają zamknięte, a ludzie zachęcani są do pozostania w domach, wiele restauracji chcąc dotrzeć do klientów, musiało zintensyfikować swoje działania reklamowe w internecie i zwiększyć swoją obecność w sieci.

Na ich potrzeby szybko odpowiedział chociażby Facebook przygotowując rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie działań reklamowych za pomocą tej platformy. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak jeszcze lepiej wykorzystać Facebooka, aby szybko i łatwo dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów:

1. Szablony postów:

Facebook – największa platforma social media chcąc wspomóc przedsiębiorców przygotowała 5 szablonów postów, które pomogą poinformować klientów o:

Możliwości składania zamówień
informowanie klientów o ofercie z dowozem jest kluczowe. Warto jest wejść w dialog z fanami, poinformować ich, że ich ulubione potrawy nadal są przygotowywane i mogą dotrzeć do ich domów.

Możliwości kupowania online
Wiele działalności przenosi swoje usługi do internetu i zaczyna swoją przygodę ze sprzedażą online. W przypadku gastronomii sprawa wydaje się nieco trudniejsza. Może warto rozważyć sprzedaż ulubionych dań w wersji “zrób to sam” gdzie klient otrzymuje wszystkie składniki oraz instrukcje, tak aby mógł się cieszyć z przygotowania potrawy, zwłaszcza jeśli danie nie do końca nadaje się do oferty z dowozem, ponieważ traci swoje walory w czasie transportu.

Zbiórkach w celu utrzymania biznesu
Wiele przedsiębiorstw nie było gotowych na obecną sytuację. Warto poinformować klientów o możliwości wsparcia ich ulubionego lokalu przez organizowanie zbiórki na Facebooku.

Sprzedaży kart upominkowych
Pomimo zamknięcia lokali usługowych, wiele firm sprzedaje swoje usługi w formie kart upominkowych/bonów, które będzie można zrealizować po otwarciu lokali.

Wdzięczności za wsparcie
Nie można zapominać o wyrażaniu wdzięczności dla naszych klientów. Bez ich pomocy sytuacja byłaby jeszcze cięższa. Dzięki temu szablonowi, możemy zacząć naturalny dialog z fanami oraz docenić ich zaangażowanie.

Link z szablonami postów dostępny tutaj: https://www.facebook.com/business/boost/stay-connected-through-disruptions

2. Facebook Blueprint

Jeżeli nie korzystaliście wcześniej z zasobów reklamowych Facebooka, firma posiada darmowy zestaw szkoleń, który przybliży wam możliwości reklamowe platformy oraz pokaże wam jak osiągnąć zamierzony cel krok po kroku. W bibliotece kursów każdy znajdzie coś dla siebie. Kursy można wybierać tematycznie jak i według poziomu zaawansowania, co znacznie ułatwia znalezienie materiału, który będzie odpowiedni do naszej wiedzy.

Link z kursami Blueprint: https://www.facebook.com/business/learn

Autor: Szymon Dybczak, Senior Performance Marketing Specialist w KERRIS Select

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń