Jak wykorzystać potencjał Facebooka przy prowadzeniu restauracji?

WspieramLokalneLokale   5.05.2020

W dobie, gdzie jedzenie jest dostarczane jedynie na dowóz, restauracje pozostają zamknięte, a ludzie zachęcani są do pozostania w domach, wiele restauracji chcąc dotrzeć do klientów, musiało zintensyfikować swoje działania reklamowe w internecie i zwiększyć swoją obecność w sieci.

Na ich potrzeby szybko odpowiedział chociażby Facebook przygotowując rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie działań reklamowych za pomocą tej platformy. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak jeszcze lepiej wykorzystać Facebooka, aby szybko i łatwo dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów:

1. Szablony postów:

Facebook – największa platforma social media chcąc wspomóc przedsiębiorców przygotowała 5 szablonów postów, które pomogą poinformować klientów o:

Możliwości składania zamówień
informowanie klientów o ofercie z dowozem jest kluczowe. Warto jest wejść w dialog z fanami, poinformować ich, że ich ulubione potrawy nadal są przygotowywane i mogą dotrzeć do ich domów.

Możliwości kupowania online
Wiele działalności przenosi swoje usługi do internetu i zaczyna swoją przygodę ze sprzedażą online. W przypadku gastronomii sprawa wydaje się nieco trudniejsza. Może warto rozważyć sprzedaż ulubionych dań w wersji “zrób to sam” gdzie klient otrzymuje wszystkie składniki oraz instrukcje, tak aby mógł się cieszyć z przygotowania potrawy, zwłaszcza jeśli danie nie do końca nadaje się do oferty z dowozem, ponieważ traci swoje walory w czasie transportu.

Zbiórkach w celu utrzymania biznesu
Wiele przedsiębiorstw nie było gotowych na obecną sytuację. Warto poinformować klientów o możliwości wsparcia ich ulubionego lokalu przez organizowanie zbiórki na Facebooku.

Sprzedaży kart upominkowych
Pomimo zamknięcia lokali usługowych, wiele firm sprzedaje swoje usługi w formie kart upominkowych/bonów, które będzie można zrealizować po otwarciu lokali.

Wdzięczności za wsparcie
Nie można zapominać o wyrażaniu wdzięczności dla naszych klientów. Bez ich pomocy sytuacja byłaby jeszcze cięższa. Dzięki temu szablonowi, możemy zacząć naturalny dialog z fanami oraz docenić ich zaangażowanie.

Link z szablonami postów dostępny tutaj: https://www.facebook.com/business/boost/stay-connected-through-disruptions

2. Facebook Blueprint

Jeżeli nie korzystaliście wcześniej z zasobów reklamowych Facebooka, firma posiada darmowy zestaw szkoleń, który przybliży wam możliwości reklamowe platformy oraz pokaże wam jak osiągnąć zamierzony cel krok po kroku. W bibliotece kursów każdy znajdzie coś dla siebie. Kursy można wybierać tematycznie jak i według poziomu zaawansowania, co znacznie ułatwia znalezienie materiału, który będzie odpowiedni do naszej wiedzy.

Link z kursami Blueprint: https://www.facebook.com/business/learn

Autor: Szymon Dybczak, Senior Performance Marketing Specialist w KERRIS Select

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 75

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.