Startujemy z kampanią #WspieramLokalneLokale Dołącz do nas!

20.03.2020

20 marca rozpoczęliśmy wspólnie z ZT Kruszwica SA kampanię #WspieramLokalneLokale, mającą na celu zachęcanie konsumentów do składania zamówień w ulubionych lokalach z dostawą albo odbiorem osobistym. Tym samym pragniemy wesprzeć restauracje i cukiernie w trudnym czasie, związanym z ograniczeniem ich działalności z powodu aktualnego stanu zagrożenia epidemicznego.

Głównym źródłem dochodu większości restauracji są usługi świadczone w lokalu. W 2019 roku aż 59% Polaków, którzy ukończyli 15 rok życia, odwiedziło lokale gastronomiczne. Średnio w punktach HoReCa bywali cztery razy w miesiącu i wydawali średnio łącznie 130 zł. Z kolei jedzenie na wynos zamawiało 36% Polaków, przy czym jako główne okazje do zamawiania posiłków respondenci wskazywali: brak jedzenia w domu – 47%; brak czasu na gotowanie – 42% i spotkania ze znajomymi – 38%.

13 marca 2020 r., zostało przedstawione Rozporządzenia Ministra Zdrowia o stanie zagrożenia epidemicznego, ograniczające działalność m.in. restauracji, kawiarni czy barów i pozwalające jedynie na świadczenie usług na wynos oraz na dowóz. Restauratorzy stanęli w obliczu podwójnie trudnej sytuacji – z jednej strony zamknięcia lokali dla konsumentów, z drugiej – w związku z zaleceniami, by pozostawać w domu i nie spotykać się z innymi osobami – zmniejszenia liczby okazji do zamawiania posiłków.

Odpowiadając na obecną sytuację kucharzy, szefów kuchni, restauratorów i cukierników, redakcja portalu Smazymy.com, którego inicjatorem jest ZT Kruszwica, stworzyła kampanię #WspieramLokalneLokale. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi konsumentów na trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża. Pragniemy wesprzeć polską gastronomię, zachęcając ludzi do składania zamówień w lokalnych lokalach z dowozem do domu.

– Myślę, że większość, jeśli nie każdy z nas, ma bliskie sercu lokale gastronomiczne. Lubimy do nich chodzić samodzielnie, ze znajomymi, z rodziną, a może też kojarzą nam się z jakimiś specjalnymi okazjami – urodzinami, rocznicami, zaręczynami. W obecnej sytuacji w dużej mierze to od nas zależy czy po zniesieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego będziemy mogli je nadal odwiedzać. Dlatego też w imieniu portalu Smazymy.com i ZT Kruszwica serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji #WspieramLokalneLokale i zamawiania posiłków z dowozem do domu – powiedziała Katarzyna Noga, Marketing Manager B2B, ZT Kruszwica SA.

Aby włączyć się do akcji #WspieramLokalneLokale wystarczy wykonać 4 proste kroki:

  1. Złożyć zamówienie z dostawą do domu w dowolnej restauracji.
  2. Zrobić dowolne zdjęcie i umieścić je w swoich mediach społecznościowych.
  3. Oznaczyć na zdjęciu restaurację, w której zostało złożone zamówienie i dodać hashtag #WspieramLokalneLokale.
  4. Podzielić się informacją o kampanii z innymi.

Udostępnij artykuł dalej i dołącz się do akcji! Wspólnie możemy więcej!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

43 + = 53

Pomagamy, wspieramy, udostępniamy na naszym profilu! :) Kochani Przedsiębiorcy - życzymy Wam powodzenia!
Autor: Profemes.pl - 1001 sposobów na Twoją doskonałą firmę
Ciekawa akcja, zapromujemy ja na naszym FB
Autor: Alicja Miller-Chruścicka
to jest nie poważne że gastronomia wogole pracuje. Narażając pracoweników na dodoatkowy stres lub chorobe
Autor: david565

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.