atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Startujemy z kampanią #WspieramLokalneLokale Dołącz do nas!

Startujemy z kampanią #WspieramLokalneLokale Dołącz do nas!

20 marca rozpoczęliśmy wspólnie z ZT Kruszwica SA kampanię #WspieramLokalneLokale, mającą na celu zachęcanie konsumentów do składania zamówień w ulubionych lokalach z dostawą albo odbiorem osobistym. Tym samym pragniemy wesprzeć restauracje i cukiernie w trudnym czasie, związanym z ograniczeniem ich działalności z powodu aktualnego stanu zagrożenia epidemicznego.

Głównym źródłem dochodu większości restauracji są usługi świadczone w lokalu. W 2019 roku aż 59% Polaków, którzy ukończyli 15 rok życia, odwiedziło lokale gastronomiczne. Średnio w punktach HoReCa bywali cztery razy w miesiącu i wydawali średnio łącznie 130 zł. Z kolei jedzenie na wynos zamawiało 36% Polaków, przy czym jako główne okazje do zamawiania posiłków respondenci wskazywali: brak jedzenia w domu – 47%; brak czasu na gotowanie – 42% i spotkania ze znajomymi – 38%.

13 marca 2020 r., zostało przedstawione Rozporządzenia Ministra Zdrowia o stanie zagrożenia epidemicznego, ograniczające działalność m.in. restauracji, kawiarni czy barów i pozwalające jedynie na świadczenie usług na wynos oraz na dowóz. Restauratorzy stanęli w obliczu podwójnie trudnej sytuacji – z jednej strony zamknięcia lokali dla konsumentów, z drugiej – w związku z zaleceniami, by pozostawać w domu i nie spotykać się z innymi osobami – zmniejszenia liczby okazji do zamawiania posiłków.

Odpowiadając na obecną sytuację kucharzy, szefów kuchni, restauratorów i cukierników, redakcja portalu Smazymy.com, którego inicjatorem jest ZT Kruszwica, stworzyła kampanię #WspieramLokalneLokale. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi konsumentów na trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża. Pragniemy wesprzeć polską gastronomię, zachęcając ludzi do składania zamówień w lokalnych lokalach z dowozem do domu.

– Myślę, że większość, jeśli nie każdy z nas, ma bliskie sercu lokale gastronomiczne. Lubimy do nich chodzić samodzielnie, ze znajomymi, z rodziną, a może też kojarzą nam się z jakimiś specjalnymi okazjami – urodzinami, rocznicami, zaręczynami. W obecnej sytuacji w dużej mierze to od nas zależy czy po zniesieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego będziemy mogli je nadal odwiedzać. Dlatego też w imieniu portalu Smazymy.com i ZT Kruszwica serdecznie zachęcam do przyłączenia się do akcji #WspieramLokalneLokale i zamawiania posiłków z dowozem do domu – powiedziała Katarzyna Noga, Marketing Manager B2B, ZT Kruszwica SA.

Aby włączyć się do akcji #WspieramLokalneLokale wystarczy wykonać 4 proste kroki:

  1. Złożyć zamówienie z dostawą do domu w dowolnej restauracji.
  2. Zrobić dowolne zdjęcie i umieścić je w swoich mediach społecznościowych.
  3. Oznaczyć na zdjęciu restaurację, w której zostało złożone zamówienie i dodać hashtag #WspieramLokalneLokale.
  4. Podzielić się informacją o kampanii z innymi.

Udostępnij artykuł dalej i dołącz się do akcji! Wspólnie możemy więcej!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń