Steki wołowe z grilla marynowane w whiskey

Składniki

600 g steku wołowego (2 sztuki)
40 g masła
4 gałązki tymianku
3 łyżki whiskey
3 łyżki oleju Kujawski z czosnkiem
3 lekko rozgniecione ziarna czarnego pieprzu
½ ząbka czosnku

Whiskey wymieszać z olejem Kujawskim z ziołami, dodać 3 gałązki tymianku i pieprz. Steki ułożyć w naczyniu, zalać marynatą i wetrzeć ją w mięso. Przykryć, odstawić do lodówki na co najmniej 12 godz.

Steki wyjąć min. 2 godz. przed grillowaniem. Masło rozetrzeć z listkami z pozostałej gałązki tymianku i czosnkiem, doprawić solą. Mocno schłodzić. Mięso, tuż przed grillowaniem, oprószyć solą od strony, którą układamy na ruszcie. Steki grillować na rozgrzanym ruszcie po 3 min. z każdej strony lub krócej/dłużej wg upodobań. Gotowe steki odłożyć na 3 min. na bok, na zimną kratkę, żeby soki wewnątrz mięsa zostały równomiernie rozprowadzone.
Podawać z masłem ziołowym.

Przepis pochodzi z www.pelnytalerz.blogspot.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

70 − 67 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.