atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Świadomy, zaangażowany, wiecznie online? Poznaj nowego gościa Twojej restauracji!

Świadomy, zaangażowany, wiecznie online? Poznaj nowego gościa Twojej restauracji!

W “Bądź 3 kroki przed”, raporcie o aktualnych trendach i kierunkach rozwoju branży HORECA w Polsce i na świecie, wyróżnia się ”typ nowego gościa”. Czym się wyróżnia i dlaczego warto go poznać? Dowiedzcie się z naszego tekstu opracowanego na podstawie raportu MADE.

Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia to jeden z najważniejszych trendów zarówno w Polsce i na świecie. Goście restauracji coraz bardziej zainteresowani są jedzeniem bogatym w superfoods (np. jarmuż, quinoa, chia), za to pozbawionym mało przyjaznym składników. Na celowniku znajduje się cukier, gluten, a także mięso i nabiał, bowiem nawet osoby nie identyfikujące się jako wegetarianie bądź weganie chcą ograniczyć spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Za modą na zdrowy styl życia podążają zarówno restauracje specjalizujące się w kuchni fine dining jak i sieciowe kawiarnie.

Nowe standardy

Ogromna popularność zdrowego stylu życia bezpośrednio wpływa na wysokie oczekiwania gości względem jakości serwowanych dań. Wykorzystywanie składników organicznych i certyfikowanych staje się nowym standardem, a nie luksusem. Tym samym oznacza to  konieczność obniżenia cen takich produktów.

Wzrost świadomości

Ciekawość to pierwszy stopień do… świadomej konsumpcji. Ludzie chcą wiedzieć, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzach. Niektóre restauracje decydują się na pełną transparentność i oferują gościom szczegółowe informacje dotyczące źródła wykorzystywanych składników, takie jak dane gospodarstw i producentów oraz uzyskanych przez nich certyfikatów.

Koniec z marnowaniem jedzenia

Wzrasta także świadomośc dotycząca food waste, czyli marnowania jedzenia. Restauracje mają tu duże pole do popisu, bowiem w ich przypadku marnowanie jedzenia ma nie tylko wymiar etyczny, lecz także biznesowy. Zmarnowane jedzenie to po prostu stracone zyski. Pozycjonując się na świadomą restaurację, która stara się ograniczać food waste, możemy tylko zyskać – zaoszczędzić oraz przyciągnąć nowych, świadomych klientów.

Zawsze online

Nowy typ gościa jest ciągle online. Oznacza to, że my jako restauracja też powinniśmy być! Obecność w mediach społecznościowych oraz szeroko pojęta reklama w internecie są w tym momencie nieodzowne. Aktywny w internecie gość to także źródło cennych informacji o tym, jak jesteśmy odbierani. Starajmy się być na bieżąco z dotyczącymi nas opiniami w internecie. Tym samym będziemy bliżej naszych gości i ich oczekiwań.

Tekst opracowany na podstawie Raportu MADE 2018

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń