Świadomy, zaangażowany, wiecznie online? Poznaj nowego gościa Twojej restauracji!

Znad patelni   8.06.2018

W “Bądź 3 kroki przed”, raporcie o aktualnych trendach i kierunkach rozwoju branży HORECA w Polsce i na świecie, wyróżnia się ”typ nowego gościa”. Czym się wyróżnia i dlaczego warto go poznać? Dowiedzcie się z naszego tekstu opracowanego na podstawie raportu MADE.

Zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia to jeden z najważniejszych trendów zarówno w Polsce i na świecie. Goście restauracji coraz bardziej zainteresowani są jedzeniem bogatym w superfoods (np. jarmuż, quinoa, chia), za to pozbawionym mało przyjaznym składników. Na celowniku znajduje się cukier, gluten, a także mięso i nabiał, bowiem nawet osoby nie identyfikujące się jako wegetarianie bądź weganie chcą ograniczyć spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Za modą na zdrowy styl życia podążają zarówno restauracje specjalizujące się w kuchni fine dining jak i sieciowe kawiarnie.

Nowe standardy

Ogromna popularność zdrowego stylu życia bezpośrednio wpływa na wysokie oczekiwania gości względem jakości serwowanych dań. Wykorzystywanie składników organicznych i certyfikowanych staje się nowym standardem, a nie luksusem. Tym samym oznacza to  konieczność obniżenia cen takich produktów.

Wzrost świadomości

Ciekawość to pierwszy stopień do… świadomej konsumpcji. Ludzie chcą wiedzieć, skąd pochodzi jedzenie na ich talerzach. Niektóre restauracje decydują się na pełną transparentność i oferują gościom szczegółowe informacje dotyczące źródła wykorzystywanych składników, takie jak dane gospodarstw i producentów oraz uzyskanych przez nich certyfikatów.

Koniec z marnowaniem jedzenia

Wzrasta także świadomośc dotycząca food waste, czyli marnowania jedzenia. Restauracje mają tu duże pole do popisu, bowiem w ich przypadku marnowanie jedzenia ma nie tylko wymiar etyczny, lecz także biznesowy. Zmarnowane jedzenie to po prostu stracone zyski. Pozycjonując się na świadomą restaurację, która stara się ograniczać food waste, możemy tylko zyskać – zaoszczędzić oraz przyciągnąć nowych, świadomych klientów.

Zawsze online

Nowy typ gościa jest ciągle online. Oznacza to, że my jako restauracja też powinniśmy być! Obecność w mediach społecznościowych oraz szeroko pojęta reklama w internecie są w tym momencie nieodzowne. Aktywny w internecie gość to także źródło cennych informacji o tym, jak jesteśmy odbierani. Starajmy się być na bieżąco z dotyczącymi nas opiniami w internecie. Tym samym będziemy bliżej naszych gości i ich oczekiwań.

Tekst opracowany na podstawie Raportu MADE 2018

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

12 + = 14

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.