Szybki domowy obiad dla każdego czyli “polędwica” z dorsza, placuszki ziemniaczane i kwaszona śmietana z olejem lnianym

Składniki

Ryba:
300 g polędwicy z dorsza
świeży tymianek
sól
pieprz
ząbek czosnku
50 g masło
Olej z Esencją Masła

Placki ziemniaczane:
200 g tartych ziemniaków
żółtko
sól
pieprz
majeranek suszony
ząbek czosnku
Olej z Esencją Masła

Kwaszona śmietana z lnianką:
100 ml śmietanki 30%
10 ml soku z cytryny
10 ml oleju lnianego
sól

Dodatki:
Brokuły blanszowane
Olej lniany

Rybę porcjować na mniejsze kawałki i marynować w świeżym tymianku z pokrojonym ząbkiem czosnku przez ok. 30-40 min.
Schłodzoną śmietankę podbić lekko, posolić i dodawać cytrynę cały czas ubijając, kiedy osiągniemy
pożądaną sztywność na koniec dodać olej lniany i wymieszać.

Ziemniaki odcisnąć z wody, jednak nie należy jej wylewać. Do suchych ziemniaków dodać żółtko i przyprawy, a na koniec skrobię która osadziła się na dnie naczynia z wodą ziemniaczaną.

Placuszki smażyć na Oleju z Esencją Masła do uzyskania chrupiąco złotego efektu.

Z ryby zdjąć tymianek i czosnek, smażyć na Oleju z Esencją Masła od strony, gdzie wcześniej była skóra do ⅔, następnie przewrócić na drugą stronę dodać masło, tymianek oraz czosnek i bastować przez krótką chwilę.

Rybę ułożyć na talerzu naprzemiennie z placuszkami, oraz z blanszowanym brokułem, lekko skropionym olejem lnianym.

Autor przepisu:

Maciej PisarekMaciej Pisarek, młody utalentowany kucharz. WiceMistrz Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 w Kazaniu. Zdobywca medalu doskonałości i tytułu „Best of Nation” w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Jego celem jest ukończenie Grand Diplome w szkole Le Cordon Bleu w Londynie.

Dowiedz się więcej: facebook.com/Maciej-Pisarek-My-Way

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

34 − 32 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.