Tajski naleśnik z bananami i mlekiem skondensowanym

Składniki

2 duże jajka

2 łyżki cukru

1 szklanka mleka

4 łyżeczki stopionego masła

1 szklanka mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

2 średniej wielkości banany

200 ml mleka skondensowanego

Olej z Esencją Masła Kruszwica do smażenia

Aromatyczna alternatywa zwykłych naleśników rodem z gorącej Tajlandii. Mimo że egzotyczna, z pewnością posmakuje nawet najmłodszym gościom i to o każdej porze dnia – słodkiemu mleku skondensowanemu i bananom w chrupiącym placuszku ciężko się oprzeć!

Jajka ubijamy z cukrem na puszystą masę. Dodajemy stopione masło i mleko, chwilę ubijamy. Przesiewamy do miski mąkę z proszkiem do pieczenia, mieszamy do połączenia się składników. Banany kroimy w plasterki i dodajemy do ciasta. Na patelni rozgrzewamy Olej z Esencją Masła Kruszwica i na gorący wlewamy porcję ciasta – około 1/3 szklanki. Smażymy z obu stron na złoty kolor. Składamy w dowolny kształt, układamy na talerzu i polewamy mlekiem skondensowanym lub czekoladą.

Zobacz też:

http://smazymy.com/kotlecik-to-nie-wszystko-czyli-jak-nakarmic-najmlodszych-w-restauracji/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 3 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.