Top 5 źródeł kwasów omega-3

Tłuszcze   2.10.2017

Wszyscy wiemy, że kwasy omega-3 są niezwykle istotne w diecie człowieka. Sprawdźcie, jakie są ich najlepsze źródła, oraz z czym dobrze się komponują.

1. Ryby
Ryby – przede wszystkim tłuste ryby morskie z zimnych wód – stanowią istne bogactwo kwasów omega-3. Warto jeść je 2-3 razy w tygodniu w akompaniamencie warzyw.

2. Skorupiaki
Urozmaicaj swoje menu – także o skorupiaki, które są niezwykle smaczne i dają szerokie pole do popisów kulinarnych. Jest w czym wybierać: małże, ostrygi, krewetki, i wiele innych. Wszystkie zawierają znaczne ilości kwasów omega-3. Jedzmy je jako przystawkę albo składnik sałatek.

3. Algi
Produkty zawierające algi (np. Spirulina, chlorella) możesz dodawać do różnych dań – przede wszystkim koktajli i deserów. To przede wszystkim doskonałe źródło niezbędnych kwasów omega-3 dla wegetarian i wegan, którzy nie spożywają ryb.

4. Migdały, orzechy, nasiona, pestki
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na orzechy włoskie – najbogatsze w kwasy omega-3 wśród orzechów, oraz nasiona Chia – aż w 55% złożone z omega-3. Warto dodawać je do sałatek, deserów oraz zajadać jako przekąski.

5. Oleje roślinne
Olej rzepakowy, lniany, konopny, oliwa z oliwek i wiele, wiele innych! Dodawaj je warzyw, sałatek, zup oraz samodzielnie robionych past do ciemnego pieczywa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.