atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Tymianek – do jakich dań jest szczególnie polecany?

Tymianek – do jakich dań jest szczególnie polecany?

Aromatyczny, wyrazisty, intensywny. Tymianek jest wyjątkowym ziołem, które nadaje potrawom niepowtarzalnego smaku – a walory smakowe to tylko jedna z jego wielu zalet. Wytężmy zmysły i poznajmy go bliżej.

Historia

Był znany już w starożytności. Ze względu na niezwykły aromat, był wykorzystywany przez Greków w łaźniach i w świątyniach jako kadzidło. Rzymianie przyczynili się do rozpowszechnienia tymianku na kolejne terytoria. Obecnie jest niezastąpioną przyprawą w wielu kuchniach, przede wszystkim we Francji, Włoszech, Hiszpanii, a także w krajach Bliskiego Wschodu.

Zastosowanie

Sława tymianku jest w pełni zasłużona – jego wyrazisty aromat potrafi wzbogacić smak właściwie każdego dania. Znajdziemy go w wielu klasycznych mieszankach ziołowych: ziół prowansalskich oraz bouquet garnis (wraz z pietruszką, majerankiem i liściem laurowym). Najczęściej jest wykorzystywany do potraw mięsnych – idealnie komponuje się z jagnięciną, cielęciną, drobiem i wołowiną. Doskonały do dań rybnych, zup, sosów, gulaszów.

Niezwykły smak to nie wszystko – dzięki swoim wyjątkowym właściwościom pomaga w trawieniu, dlatego warto dodawać go do dań mięsnych, smażonych, tłustych, a także do warzyw strączkowych. Dodajemy go pod koniec gotowania, aby zapobiec utracie aromatu i witamin. Świeży, zielony tymianek zawiera ich całkiem sporo: A, C, E i K. Dodając go do potraw pośrednio dbamy o zdrowie naszych gości.

Nasza rada: tymianek nadaje się nie tylko do dań wytrawnych – warto dodać go do deserów, aby doskonale podkręcić ich smak. Polecamy!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń