Wegański majonez z aquafaby

Składniki

2 średniej wielkości ząbki czosnku, zmiażdżone

sok z jednej cytryny

2 łyżeczki musztardy Dijon

3 łyżki aquafaby

12 ziaren ugotowanej ciecierzycy (lub z puszki)

120 ml oleju roślinnego

60 ml oliwy

sól i pieprz do smaku

Majonez sprawia, że kanapki i sałatki smakują dużo lepiej. Czy da się go przygotować w wersji wegańskiej? W tym kremowym i pysznym sosie nawet nie zauważycie braku jajek.

Czosnek, sok z cytryny, musztardę, aquafabę i ciecierzycę wkładamy do wąskiego i wysokiego naczynia, po czym dokładnie miksujemy ręcznym blenderem, aż składniki się połączą. Ciągle blendując, cienką strużką powoli wlewamy olej roślinny, aż uzyskamy kremową, gładką emulsję. Przekładamy ją do miski za pomocą silikonowej szpatułki i roztrzepujemy rózgą, wlewając oliwę. Doprawiamy do smaku. Majonez przechowujemy w zamkniętym pojemniku w lodówce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 + = 54

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.