Za nami gala Poland 100 Best Restaurants. Po raz siódmy przyznano nagrody 100 najlepszym restauracjom i karczmom w Polsce

Znad patelni   21.10.2017

Za nami tegoroczna gala Poland 100 Best Restaurants, która odbyła się 20 października w restauracji Amber Room w Warszawie. Po raz siódmy organizacja wyróżniła 100 polskich restauracji i karczm nagradzając je kolejno jednym, dwoma lub trzema widelcami.

Tym razem największe wyróżnienie przypadło warszawskiej restauracji N31 Roberta Sowy. Restaurator i szef kuchni otrzymał także nagrodę Szefa Kuchni Roku, detronizując tym samym Roberta Skubisza z Amber Room. Jednak Pan Robert został ponownie doceniony i odebrał nagrodę Osobowości Kulinarnej Roku.

W tym roku inspektorzy Poland 100 Best Restaurants zwrócili uwagę także na wschodzące gwiazdy gastronomii i przyznali 3 nagrody w kategorii Debiut Roku, które powędrowały do bistra Słowacki w Gdańsku, restauracji Stara Wozownia w Małej Wsi i restauracji Lwia Brama we Wrocławiu.

Nie można nie zwrócić uwagi na wyróżnione karczmy. Szczególnie w okresie zimowym będą to przydatne informacje dla podróżujących w góry. Tytuł karczmy roku otrzymał Litworowy Staw w Białce tatrzańskiej, a trzema widelcami zostały wyróżnione Muzykancko z Poronina, Cichy Kącik z Krynicy Zdroju oraz Pod Sokołem w Sokółce. 

Gala wyłoniła również najlepszy program telewizyjny – Grill Polski (TVP SA), najlepszą książkę kulinarną – „Z pasji do lokalności” Tomka Jakubiaka, a także najlepszą imprezę kulinarną roku – „Gotuj z sercem” – zorganizowana przez Klub Szefów Kuchni podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po uroczystej gali goście udali się na bankiet, podczas którego restauracja Amber Room miała możliwość zaprezentowania swoich kulinarnych możliwości. Podano jagnięcinę, dorsza, fasolkę szparagową i czarny ryż. Gości zachwyciły desery – szczególnie słodki mus z chrupiącymi kasztanami.

Sponsorem wydarzenia była firma Kruszwica, która odebrała nagrodę Partnera Polskiej Gastronomii.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Źródło zdjęcia: facebook.com/poland100bestrestaurants

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

34 − 29 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.