10 pomysłów na dania z okazji Święta Dziękczynienia dla Twojej restauracji

Usmaż to   21.11.2017

Organizowanie wydarzeń tematycznych, w tym tych skierowanych do szczególnej grupy osób, może okazać się dobrym pomysłem. Mieszkający w Polsce Amerykanie często decydują się na obchodzenie Święta Dziękczynienia poza domem. Jest coraz więcej restauracji, które mają w swojej ofercie dziękczynną kolację. Co ciekawe, wybierają się na nie nie tylko Amerykanie, ale także zaciekawieni amerykańskimi zwyczajami Polacy.

Święto Dziękczynienia odbywa się w Stanach Zjednoczonych w każdy czwarty czwartek listopada. Rodziny gromadzą się przy suto zastawionych stołach, by wspólnie świętować. Nie ma ścisłej listy najważniejszych dziękczynnych potraw – obowiązkowe elementy uczty różnią się w zależności od regionu. Dokonaliśmy subiektywnego wyboru 10 dań, które warto zaserwować gościom podczas dziękczynnej kolacji.

Pieczony indyk nadziewany

Absolutnym klasykiem jest nadziewany indyk – nie może go zabraknąć na świątecznym stole. Aby osiągnąć wyrafinowany efekt, warto postawić na nadzienie z kasztanów. Doskonale smakuje też tradycyjne nadzienie z chleba, masła, cebuli i grzybów.

Indyk deep-fried

Można zdecydować się także na bardziej rozpustną wersję – głęboko smażonego indyka. Przyda się do niego duży smażalnik i dobry olej o wysokim punkcie dymienia.

Sos z żurawiny

Niezastąpiony dodatek do pieczonego indyka. Przygotowuje go, smażąc żurawinę i cukier w rondelku.

Puree ze słodkich ziemniaków

Czyli słodkie ziemniaki z dużą ilością masła i tłustej śmietanki ubite na kremowe puree.

Zupa z dyni

Kolejny klasyk. Aromatyczna, gęsta zupa dyniowa nabierze ciekawszego charakteru dzięki dodaniu burbonu.

Sos pieczeniowy

Sos wydzielający się podczas pieczenia indyka obowiązkowo należy wykorzystać do stworzenia znakomitego gravy, czyli sosu pieczeniowego.

Zapiekanka z fasoli

Green bean casserole – kolejna tradycyjna propozycja. Przygotowuje się na bazie skondensowanego kremu z zupy grzybowej.

Smażona brukselka z bekonem

Proste danie, a tak bardzo bogate w smak! Można z powodzeniem serwować je także w regularnym menu.

Dyniowy pudding

Obowiązkowo z dodatkiem chleba – dzięki nabiera przyjemnie gęstej konsystencji.

Ciasto dyniowe

Mieszanka korzennych przypraw, bita śmietana i chrupiące ciasto, a do tego słuszna ilość cukru.

A po kolacji? Świetnym pomysłem będzie umożliwienie gościom obejrzenia meczu futbolu amerykańskiego – to także część tradycji!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.