5 deserów na lato do Twojej restauracji lub kawiarni

Cukiernictwo   28.07.2017

Lato niesie ze sobą bogactwo świeżych owoców, które warto maksymalnie wykorzystywać w naszej kuchni. Dodajemy je do lekkich, letnich deserów, serwowanych przede wszystkim na zimno. Zapoznajcie się z naszymi orzeźwiającymi propozycjami, które urozmaicą menu w Waszej restauracji lub kawiarni.

Tarta z owocami leśnymi bez pieczenia

Spód przygotowujemy ze zblendowanych bakalii – orzechów, migdałów i daktyli. Krem – z budyniu albo w wersji wegańskiej – z kaszy jaglanej. Dekorujemy tartę soczystymi owocami leśnymi – borówkami, porzeczkami, jeżynami i malinami.

Miętowe lody z matchą

Domowe lody to doskonały pomysł na atrakcyjny deser w menu. Proponujemy przygotowanie lodów miętowych, z dodatkiem japońskiej herbaty matcha, która nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością. Do ich przygotowania potrzebujemy mleka, cukru, śmietanki kremówki, żółtek, laski wanilii, świeżej mięty i matchy w proszku. Masę na lody zamrażamy i co pół godziny mieszamy.

Pomarańczowy sorbet z prosecco

Deser tylko dla dorosłych! Wyciskamy sok z pomarańczy, mieszamy go z prosecco i wlewamy do foremek. Zamrażamy i gotowe!

Pudding chia z musem truskawkowym

Deser znany i lubiany już od dawna. Nasiona chia zalewamy mlekiem kokosowym i przykrywamy wszystko musem ze świeżych truskawek. Odstawiamy do lodówki, by nasiona napęczniały, a deser się schłodził. Gotowe!

Jogurtowy sernik na zimno

Przygotowujemy spód z kruszonych herbatników, a krem z jogurtu naturalnego, ubitej śmietanki kremówki, cukru, wanilii i pektyny. Ozdabiamy sernik truskawkami i borówkami. Gotowy chłodzimy i serwujemy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

12 − = 9

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.