atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Czy Polki i Polacy zamawiają desery – zwłaszcza w dostawie?

Czy Polki i Polacy zamawiają desery – zwłaszcza w dostawie?

Pizza, burgery, kebab, sushi – istnieje pula restauracyjnych klasyków dostępnych w dostawie, których popularności raczej nikt w Polsce nie kwestionuje. Ich sławę dodatkowo potwierdzają branżowe raporty marek takich jak chociażby Pyszne.pl. Ale co ze słodkimi przyjemnościami – deserami? Czy to dobra opcja do restauracyjnej karty online? Czy Polki i Polacy zamawiają desery w dostawie? Sprawdźmy!

Lody, ciasta, muffiny, tarty czy wypełnione słodkościami pucharki bez dwóch zdań cieszą się popularnością w lokalach stacjonarnych – i to nie tylko od święta. Sytuacja wygląda jednak inaczej, kiedy zamawiamy posiłki do domu. Zazwyczaj mamy ochotę przekąsić coś smacznego z braku czasu na gotowanie i mogłoby się wydawać, że w swoich czterech ścianach rzadko kiedy decydujemy się na kilku daniową ucztę zwieńczoną deserem. Zwłaszcza gdy pamiętamy, że każdy jej element wiąże się z coraz wyższą kwotą na rachunku. Ale czy te domysły rzeczywiście są słuszne? Czy naprawdę nie decydujemy się na słodkie zamknięcie obiadu lub kolacji deserem? Jak się okazuje – to niesłuszne obawy, bo desery w dostawie zamawiamy… bardzo chętnie!  

Deserowy raport Uber Eats

Już w 2021 roku raport Uber Eats mógł być sporym zaskoczeniem dla dostawowo-deserowych sceptyczek i sceptyków. Dlaczego? Otóż okazuje się, że Polki i Polacy desery zamawiają, a co ciekawe – najczęściej w niedziele, około godziny 17:00. Poza porą, istotna jest też lokalizacja. W rankingu deserożerczych miast brakuje stolicy, Krakowa czy Trójmiasta. Przoduje za to Koszalin z Jelenią Górą oraz Legnicą. W Koszalinie co dziesiąte zamówienie dostarczane przez osoby pracujące dla Uber Eats zawiera właśnie deser. To naprawdę dobry wynik, zwłaszcza że desery nie są dostępne w każdym lokalu, z którego możemy i chcemy zamówić jedzenie poprzez aplikację Uber. 

A co zamawiamy? Jakie desery wybieramy najchętniej w dostawie?

Ciasta to zdecydowanie nasz ulubiony deser – a przynajmniej ten najchętniej wybieramy w dostawie. Bardzo popularne są także lody. Wśród najczęściej kupowanych smaków znajdziemy wanilię, słony karmel, ciasteczko, masło orzechowe oraz śmietankę. Jak podkreśla stojąca za raportem marka Uber Eats, w przypadku lodów kluczowe są odpowiednie warunki transportu. Warto na nie zwrócić szczególną uwagę, wchodząc we współpracę z zewnętrzną firmą dostawczą. Po prostu musi być wystarczająco stabilnie i przede wszystkim – bardzo chłodno! 

Jak zwiększyć sprzedaż deserów w dostawie?

Jeśli sprzedajesz swoje desery w dostawie przez własną stronę internetową, dodaj na niej dwa, trzy zdania o procesie przygotowania słodkości do transportu. Idealnym miejscem będzie sekcja nad deserami w Twoim menu. W swoim krótkim opisie podkreśl jakość usługi i zapewnij potencjalne klientki lub klientów, że nie muszą się obawiać roztopionego, zdemolowanego deseru. Zduś jakiekolwiek obawy w zarodku. W przypadku zewnętrznych aplikacji, gdzie sekcje tekstowe mogą być ograniczone, dodaj opakowanie jako osobno płatną usługę. Zamiast wliczać cenę opakowania w koszt dania, wyodrębnij pozycję pakowania i zamieść atrakcyjny dopisek np. “szczelne opakowanie transportowe” lub, w formie usługi, “bezpieczne pakowanie deseru”. 

Na jakie desery postawić? Czy tylko ciasta i lody będą się sprzedawać?

Trudno jest zgadywać, co Twoja grupa docelowa doceni najbardziej w deserowej karcie. Kieruj się przede wszystkim dopasowaniem deseru do charakteru swojego lokalu. Jeśli jednak chcesz wprowadzić desery bezpieczne, pewniaki – czyli wspomniane już ciasta lub lody – to zamiast zastanawiać się na zapas nad innymi, ciekawszymi pozycjami do karty, rozważ lepiej wersję wegańską swoich specjałów. Przykładowo – jeżeli w swojej karcie deserów masz już klasyczne brownie lub lody waniliowe, to w wolnym czasie dopracuj receptury wersji wege. Dzięki temu trafisz do nowej grupy klientek i klientów, a jednocześnie nie będziesz zwiększać food costu w znaczny sposób. 

Wege propozycje odhaczone. I co teraz? 

Jeśli posiadasz już w karcie wegańskie desery, to zastanów się nad wprowadzeniem propozycji sezonowych. Dyniowe ciasto jesienią, esencjonalny piernik zimą, muffinki ozdobione jadalnymi kwiatami wiosną czy świeże owoce z panierowanymi lodami latem to tylko kilka opcji, którymi możesz się zainspirować na start.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń