Extra kruche faworki – jak je zrobić? Przepis Macieja Pisarka

Składniki

50 g masła
4 żółtka
1 jajko
łyżka spirytusu
3 łyżki śmietany 12%
400 g mąki
szczypta soli

ok. 100 g mąki rezerwy do podsypania

Do smażenia:
frytura Maestro Sol

Do wykończenia:
100 g cukru pudru

  • Mąkę przesiać i rozetrzeć z masłem
  • Do mąki dodać śmietanę, rozkłócone jajko z żółtkami i wymieszać wszystko w misce łyżką. Następnie dodać spirytus, sól i zagnieść ciasto.
  • Ciasto musi całkowicie odchodzić od ręki, nie powinno się kleić, pożądana konsystencja to ciasto jak na makaron. Jeśli jest taka potrzeba skorzystajcie z mąki rezerwowej,
  • Po wyrobieniu ciasta, należy je poobijać w rękach ok. 4 min. następnie zafoliować i odstawić na 30 min.
  • Rozwałkować ciasto bardzo cienko i pokroić na paski ze skośnymi krawędziami.
  • Rozgrzać olej i smażyć do zarumienienia faworków.
  • Po odsączeniu na papierze kuchennym przełożyć na talerz i oprószyć cukrem pudrem.

Autor przepisu:

Maciej PisarekMaciej Pisarek, młody utalentowany kucharz. WiceMistrz Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 w Kazaniu. Zdobywca medalu doskonałości i tytułu „Best of Nation” w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Jego celem jest ukończenie Grand Diplome w szkole Le Cordon Bleu w Londynie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 − 48 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.