Funnel Cake

Składniki

2 jajka

1 szklanka mleka

1 ¾ szklanki mąki

1 łyżka cukru

1 mała łyżeczka proszku do pieczenia

Szczypta soli

Cukier puder

Desery smażone na głębokim tłuszczu to comfort food jakiego mało. Ten przepis spodoba się  każdemu miłośnikowi gofrów, faworków, czy nawet pączków. Słodkość cukru, chrupkość usmażonej skórki i kontrastujące dodatki to przepis na zadowolenie niejednego gościa Twojej restauracji. Przed Wami przepis na amerykański Funnel Cake.

Ubijamy jajka w misce aż powstanie widoczna piana. Dolewamy mleko, a następnie przesiewamy mąkę, cukier i proszek do pieczenia. Mieszamy aż masa będzie idealnie gładka. W garnku lub na głębokiej patelni rozgrzewamy olej do temperatury 190 stopni. Za pomocą lejka lub rękawa cukierniczego wylewamy ciasto na rozgrzany tłuszcz tworząc kształty przypominające gniazdka. Najlepiej jest zacząć od środka i wyciskać ciasto w formie spirali. Smażymy aż będzie złote, przewracamy i rumienimy z drugiej strony.

Gotowe ciasto należy odsączyć z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym. Wykańczamy cukrem pudrem i gotowe!

Funnel cake można przyprawiać na różne sposoby. Niektórzy do ciasta dodają ekstrakt z wanilii, inni cynamon, a jeszcze inni kardamon. W niektórych restauracjach funnel cake podaje się z lodami lub słodkimi sosami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 7

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.