Gulasz cielęcy

Składniki

Proporcje na 1,5 kg gulaszu:

łata, łopatka, mostek cielęcy
100 g białej zasmażki
1,75 l wywaru z gotowania mięsa
garść świeżych obierek z grzybów
20 małych cebulek
20 małych pieczarek
5 żółtek jaj
sok z cytryny
gałka muszkatołowa
100 ml śmietany 18%
natka pietruszki

Kroimy mięso na drobne kawałki i gotujemy w białym wywarze, solimy. Powoli doprowadzamy do wrzenia, często mieszając. Bardzo dokładnie odszumowujemy. Dodajemy małą marchew, cebulę nakłutą goździkiem, bukiet z pora, natkę pietruszki, tymianek i liść laurowy. Gotujemy delikatnie przez półtorej godziny. Przygotowujemy sos ze 100 g białej zasmażki i 1,75 l wywaru z gotowania mięsa. Dodajemy garść świeżych obierek z grzybów i gotujemy sos przez kwadrans, cały czas odszumowując. Odcedzamy i obieramy kawałki cielęciny, następnie przekładamy do drugiego garnka z ugotowanymi cebulkami i małymi pieczarkami. W ostatniej chwili wiążemy sos 5 żółtkami jaj, dodajemy odrobinę soku z cytryny, startą gałązkę muszkatołową i 100 ml śmietany. Przepuszczamy sos przez gazę na mięso i garnitur. Podgrzewamy bez doprowadzania do wrzenia, przelewamy do pucharków, na koniec delikatnie posypujemy posiekaną natką pietruszki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 79 = 88

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.