Jak dobrze zakomunikować ponowne otwarcie restauracji i przyciągnąć klientów?

Znad patelni   15.05.2020

WLL

To już oficjalne: 18 maja restauracje ponownie zostaną otwarte, choć od tej pory będą działać z pewnymi ograniczeniami. Czasu pozostało niewiele, dlatego już teraz warto podjąć odpowiednie działania komunikacyjne, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów na otwarcie. Od czego zacząć?

Mogłoby się wydawać, że skoro została wystosowana oficjalna informacja o ponownym otwarciu punktów gastronomicznych, to klienci będą wiedzieli, że już od poniedziałku mogą się udać do swoich ulubionych lokali. Niestety jest duża szansa, że ta wiadomość nie dotarła jeszcze do każdego – właśnie dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności skorzystać z własnych kanałów komunikacyjnych (Facebook, strona internetowa, Instagram) i zwrócić się do swoich klientów z informacją o ponownym otwarciu.

Co podkreślić w komunikacji?

Przede wszystkim powinniśmy poinformować swoich gości o odgórnie nałożonych na lokale ograniczeniach i wprowadzonych rozwiązaniach:

  • limit osób w lokalu: na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2 – podajmy na tej podstawie maksymalną liczbę obsługiwanych gości;
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie – zakomunikujmy swoją pełną gotowość do tego procesu;
  • zachowanie 2 m odległości między stolikami;
  • zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego.
  • Wyraźnie zaznaczmy też, że goście mogą zdjąć maseczkę, siedząc już przy stoliku.

Jak zachęcić klientów do odwiedzenia restauracji po otwarciu?

Aby przyciągnąć gości do swojego lokalu, pokażmy odpowiednie przygotowanie personelu, np: możemy wykonać zdjęcie zespołu w rękawiczkach i maskach na tle dostosowanego do aktualnych wymogów wnętrza oraz zakomunikujmy odpowiednie przeszkolenie pracowników, jeśli przeprowadziliśmy warsztaty z bezpiecznej pracy w nowych warunkach. To bardzo ważne dla klientów. Podkreślmy, że o nich dbamy!

Przygotujmy specjalną ofertę promocyjną

Możemy zaoferować: rabat w pierwszym tygodniu działalności, np. na wszystkie zimne dania z karty lub na wszystko – bez ograniczeń, wydłużone happy hours, darmowy napój lub deser przy zamówieniu za określoną kwotę, gratisową przystawkę, hit lokalu w promocyjnej cenie i wiele innych. Sprawdźmy, co będzie nam się opłacało i co może być atrakcyjne z perspektywy klienta.

Zaskoczmy nowościami

Jeśli tylko mamy czas i środki, spróbujmy subtelnie zmienić wystrój poprzez drobne akcenty – świecie, kwiaty, kolor serwetek itp., jednak przede wszystkim postarajmy się zaintrygować gości całkowicie nową pozycją w karcie lub nowym wariantem ich ulubionego dania. Nie musimy od razu tworzyć skomplikowanych przepisów. Czasem wystarczy dodać opcję wege danej potrawy lub zamienić kilka dodatków, aby pozytywnie zaskoczyć swoich klientów.

Pokażmy przygotowany ogródek restauracyjny i zachęćmy do jego odwiedzenia. Pamiętajmy, że wiele osób spędzało czas głównie w swoich mieszkaniach i nie każdy miał okazję swobodnie przebywać na zewnątrz. Ogródek może być teraz jeszcze większym atutem niż dawniej!

Zorganizujmy prosty i szybki konkurs z okazji ponownego otwarcia. Możemy poprosić swoich fanów w social media, aby opisali, jakie jest ich najlepsze wspomnienie związane z naszym lokalem. W ten sposób przypomnimy im o wyjątkowych chwilach, które u nas spędzili i zmotywujemy do ponownej wizyty. Laureatowi możemy zaoferować np. duży rabat na zamówienie, danie lub nawet cały posiłek gratis, a pozostałych uczestników zmotywować drobną niespodzianką (darmowym napojem bądź deserem, mniejszym rabatem itp.).

Niezależnie od obranej ścieżki komunikacji, zacznijmy swoje działania już teraz. Szybszy start pozwoli nam dotrzeć do większego grona klientów odpowiednio wcześnie.

Zobacz też:

Jedzenie z dostawą – czego najczęściej szukamy wg Googla?

Jak wykorzystać potencjał Facebooka przy prowadzeniu restauracji?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.