atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak dobrze zakomunikować ponowne otwarcie restauracji i przyciągnąć klientów?

Jak dobrze zakomunikować ponowne otwarcie restauracji i przyciągnąć klientów?

To już oficjalne: 18 maja restauracje ponownie zostaną otwarte, choć od tej pory będą działać z pewnymi ograniczeniami. Czasu pozostało niewiele, dlatego już teraz warto podjąć odpowiednie działania komunikacyjne, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów na otwarcie. Od czego zacząć?

Mogłoby się wydawać, że skoro została wystosowana oficjalna informacja o ponownym otwarciu punktów gastronomicznych, to klienci będą wiedzieli, że już od poniedziałku mogą się udać do swoich ulubionych lokali. Niestety jest duża szansa, że ta wiadomość nie dotarła jeszcze do każdego – właśnie dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności skorzystać z własnych kanałów komunikacyjnych (Facebook, strona internetowa, Instagram) i zwrócić się do swoich klientów z informacją o ponownym otwarciu.

Co podkreślić w komunikacji?

Przede wszystkim powinniśmy poinformować swoich gości o odgórnie nałożonych na lokale ograniczeniach i wprowadzonych rozwiązaniach:

  • limit osób w lokalu: na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2 – podajmy na tej podstawie maksymalną liczbę obsługiwanych gości;
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie – zakomunikujmy swoją pełną gotowość do tego procesu;
  • zachowanie 2 m odległości między stolikami;
  • zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego.
  • Wyraźnie zaznaczmy też, że goście mogą zdjąć maseczkę, siedząc już przy stoliku.

Jak zachęcić klientów do odwiedzenia restauracji po otwarciu?

Aby przyciągnąć gości do swojego lokalu, pokażmy odpowiednie przygotowanie personelu, np: możemy wykonać zdjęcie zespołu w rękawiczkach i maskach na tle dostosowanego do aktualnych wymogów wnętrza oraz zakomunikujmy odpowiednie przeszkolenie pracowników, jeśli przeprowadziliśmy warsztaty z bezpiecznej pracy w nowych warunkach. To bardzo ważne dla klientów. Podkreślmy, że o nich dbamy!

Przygotujmy specjalną ofertę promocyjną

Możemy zaoferować: rabat w pierwszym tygodniu działalności, np. na wszystkie zimne dania z karty lub na wszystko – bez ograniczeń, wydłużone happy hours, darmowy napój lub deser przy zamówieniu za określoną kwotę, gratisową przystawkę, hit lokalu w promocyjnej cenie i wiele innych. Sprawdźmy, co będzie nam się opłacało i co może być atrakcyjne z perspektywy klienta.

Zaskoczmy nowościami

Jeśli tylko mamy czas i środki, spróbujmy subtelnie zmienić wystrój poprzez drobne akcenty – świecie, kwiaty, kolor serwetek itp., jednak przede wszystkim postarajmy się zaintrygować gości całkowicie nową pozycją w karcie lub nowym wariantem ich ulubionego dania. Nie musimy od razu tworzyć skomplikowanych przepisów. Czasem wystarczy dodać opcję wege danej potrawy lub zamienić kilka dodatków, aby pozytywnie zaskoczyć swoich klientów.

Pokażmy przygotowany ogródek restauracyjny i zachęćmy do jego odwiedzenia. Pamiętajmy, że wiele osób spędzało czas głównie w swoich mieszkaniach i nie każdy miał okazję swobodnie przebywać na zewnątrz. Ogródek może być teraz jeszcze większym atutem niż dawniej!

Zorganizujmy prosty i szybki konkurs z okazji ponownego otwarcia. Możemy poprosić swoich fanów w social media, aby opisali, jakie jest ich najlepsze wspomnienie związane z naszym lokalem. W ten sposób przypomnimy im o wyjątkowych chwilach, które u nas spędzili i zmotywujemy do ponownej wizyty. Laureatowi możemy zaoferować np. duży rabat na zamówienie, danie lub nawet cały posiłek gratis, a pozostałych uczestników zmotywować drobną niespodzianką (darmowym napojem bądź deserem, mniejszym rabatem itp.).

Niezależnie od obranej ścieżki komunikacji, zacznijmy swoje działania już teraz. Szybszy start pozwoli nam dotrzeć do większego grona klientów odpowiednio wcześnie.

Zobacz też:

Jedzenie z dostawą – czego najczęściej szukamy wg Googla?

Jak wykorzystać potencjał Facebooka przy prowadzeniu restauracji?

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń