Jak przechowywać tłuszcze

Tłuszcze   2.10.2017

Tłuszcze, podobnie jak inne produkty, mają określony termin przydatności do spożycia. Termin ten można skrócić przez niewłaściwe przechowywanie oraz wystawianie tłuszczów na niekorzystne działanie różnych czynników zewnętrznych, jak powietrze, światło czy temperatura. Powodują one zmiany w składzie, ograniczając jego trwałość i obniżając jego wartość odżywczą. Dlatego większość tłuszczów najlepiej jest przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w ciemnym i chłodnym miejscu.

Oleje – w szczelnych, ciemnych butelkach, w temperaturze pokojowej lub w lodówce. Im więcej w składzie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, tym temperatura ich przechowywania powinna być niższa (najbardziej niestabilny, wrażliwy na temperaturę i światło jest olej lniany, najtrwalszy zaś – olej z orzeszków ziemnych). Olej kokosowy zaś, bogaty w kwasy tłuszczowe nasycone, odporny jest na jełczenie i może być przechowywany w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu przez wiele miesięcy. Masła i margaryny należy przechowywać w lodówce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

70 − = 69

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.