atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak zorganizować Wigilię firmową w restauracji?

Jak zorganizować Wigilię firmową w restauracji?

Grudzień to miesiąc, w którym wiele firm organizuje wigilie pracownicze. Niektóre decydują się na pozostanie w biurze, lecz większość chcąc zaoferować swoim pracownikom wyjątkowe chwile, wybiera opcję spotkania w restauracji. Jest to wyjątkowo dobry czas dla restauracji na zwiększenie obrotów z tego typu wydarzeń. Organizując wigilię firmową warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Lokal

Klienci biznesowi poszukują przede wszystkim ciekawego miejsca, ponieważ chcą, aby atmosfera wigilii firmowej była nieprzeciętna. Z okazji świąt warto zwrócić szczególną uwagę na wystrój restauracji. Spróbujmy stworzyć atmosferę, która będzie domowa – niech pojawi się choinka, wieńce, stroiki i świece na stołach. Podczas imprez firmowych warto także przewidzieć miejsce, w którym ludzie będą mogli się integrować. Po zjedzonym posiłku większość gości będzie chciała wstać od stołu i nawiązać rozmowę z osobami, które być może nie siedziały obok nich podczas kolacji.

Menu

Jak wiadomo gościa do restauracji przyciągniemy głównie pysznym jedzeniem. To menu i jego cena będzie głównym czynnikiem decydującym o wyborze restauracji na Wigilię firmową. Święta to specyficzny okres, w którym najlepiej sprawdzają się klasyczne potrawy. Dlatego skupmy się na dopracowaniu do perfekcji dań, które są dobrze znane i lubiane. Barszcz czerwony na zakwasie będzie hitem, tak samo pierogi z kapustą i grzybami. Pamiętajmy o rybach i deserach, które osłodzą każde spotkanie. Nie porywajmy się na potrawy egzotyczne lub wymyślne – dostępność składników w grudniu jest ograniczona, a najlepiej działać sezonowo.

Dodatkowe atrakcje

Każdy klient biznesowy jest inny i każdy ma swoje oczekiwania oraz preferencje. Przy organizowaniu wigilii firmowej warto być elastycznym i ofertę dostosowywać pod indywidualne zapotrzebowanie klienta. Warto zaoferować możliwość przeprowadzenie warsztatów tematycznych (lepienie pierników, robienie ozdób swiątecznych). Pamiętajmy również, że dla pracowników firmy Wigilia jest okazją do poznania się i przełamania biurowych barier. Dobrym pomysłem może być DJ lub konferansjer, który poprowdzi spotkanie.

Ofertę wigilijną warto umieścić na swojej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych. Można promować ją także na miejscu w restauracji, informując klientów o możliwości organizacji spotkania lub dokładając ulotki do rachunku, a nawet wieszając plakaty.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń