Jak zorganizować Wigilię firmową w restauracji?

Znad patelni   6.12.2017

Grudzień to miesiąc, w którym wiele firm organizuje wigilie pracownicze. Niektóre decydują się na pozostanie w biurze, lecz większość chcąc zaoferować swoim pracownikom wyjątkowe chwile, wybiera opcję spotkania w restauracji. Jest to wyjątkowo dobry czas dla restauracji na zwiększenie obrotów z tego typu wydarzeń. Organizując wigilię firmową warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Lokal

Klienci biznesowi poszukują przede wszystkim ciekawego miejsca, ponieważ chcą, aby atmosfera wigilii firmowej była nieprzeciętna. Z okazji świąt warto zwrócić szczególną uwagę na wystrój restauracji. Spróbujmy stworzyć atmosferę, która będzie domowa – niech pojawi się choinka, wieńce, stroiki i świece na stołach. Podczas imprez firmowych warto także przewidzieć miejsce, w którym ludzie będą mogli się integrować. Po zjedzonym posiłku większość gości będzie chciała wstać od stołu i nawiązać rozmowę z osobami, które być może nie siedziały obok nich podczas kolacji.

Menu

Jak wiadomo gościa do restauracji przyciągniemy głównie pysznym jedzeniem. To menu i jego cena będzie głównym czynnikiem decydującym o wyborze restauracji na Wigilię firmową. Święta to specyficzny okres, w którym najlepiej sprawdzają się klasyczne potrawy. Dlatego skupmy się na dopracowaniu do perfekcji dań, które są dobrze znane i lubiane. Barszcz czerwony na zakwasie będzie hitem, tak samo pierogi z kapustą i grzybami. Pamiętajmy o rybach i deserach, które osłodzą każde spotkanie. Nie porywajmy się na potrawy egzotyczne lub wymyślne – dostępność składników w grudniu jest ograniczona, a najlepiej działać sezonowo.

Dodatkowe atrakcje

Każdy klient biznesowy jest inny i każdy ma swoje oczekiwania oraz preferencje. Przy organizowaniu wigilii firmowej warto być elastycznym i ofertę dostosowywać pod indywidualne zapotrzebowanie klienta. Warto zaoferować możliwość przeprowadzenie warsztatów tematycznych (lepienie pierników, robienie ozdób swiątecznych). Pamiętajmy również, że dla pracowników firmy Wigilia jest okazją do poznania się i przełamania biurowych barier. Dobrym pomysłem może być DJ lub konferansjer, który poprowdzi spotkanie.

Ofertę wigilijną warto umieścić na swojej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych. Można promować ją także na miejscu w restauracji, informując klientów o możliwości organizacji spotkania lub dokładając ulotki do rachunku, a nawet wieszając plakaty.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

58 − = 50

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.