atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak zwiększyć przychody w restauracji w okresie świątecznym?

Jak zwiększyć przychody w restauracji w okresie świątecznym?

Okres świąteczny może być zarówno najlepszym czasem dla restauracji jak i sezonem ogórkowym, w którym przychody gwałtownie spadają. Ludzie w przedświątecznej gorączce często rezygnują z jedzenia na mieście. Wpływają na to zwiększone wydatki w tym okresie, ale także zwykły brak czasu. Jednak nawet przed Świętami można znaleźć restauracje, które są zapełnione, nie narzekają na brak klientów i niskie zarobki. Jak być jedną z nich? Zdradzamy kilka pomysłów, które pomogą Wam zwiększyć obroty.

Organizacja Wigilii

W okresie przedświątecznym szczególnie aktywizują się firmy i wszelkie organizacje, które dla swoich pracowników organizują spotkania Wigilijne. Wiele z nich organizuje kolacje w biurze, ale zdecydowana większość – chcąc na święta zaoferować pracownikom coś wyjątkowego – zaprasza zespół do restauracji. Dla biznesu gastronomicznego jest to idealna okazja na dodatkowy zarobek. Aby zachęcić klientów biznesowych, należy przygotować specjalną ofertę wigilijną, w której przedstawimy to, co możemy zaoferować. Zaczynając od przykładowego menu, poprzez dodatkowe atrakcje takie jak specjalne udekorowanie sali, czy zorganizowanie specjalnych warsztatów. Taką ofertę należy umieścić na stronie internetowej, a także promować ją w mediach społecznościowych. Nie zapominajmy o elastyczności i oferowaniu rozwiązań dopasowanych konkretnie pod oczekiwania naszego klienta.

Menu sezonowe

Sezonowość to podstawa niezależnie od pory roku. Goście szczególnie cenią sobie dania, których skład podyktowany jest dostępnością składników. Święta to czas wyjątkowy pod względem kulinarnym – już od grudnia wzrasta spożycie tradycyjnych potraw wigilijnych. W restauracji warto skorzystać z tego zjawiska i zaproponować kilka dań z użyciem grzybów, buraków, kapusty, ryb. Zachowajmy jednak klasyki na kolację wigilijną – w grudniu podejdźmy do sprawy kreatywnie oferując wariację na temat barszczu (np. barszcz grzybowy z wędzonym pstrągiem). Jeśli szef kuchni jest pomysłowy, na pewno nie sprawi mu to problemu.

Catering

Czas świąteczny to najbardziej szalony czas dla usług cateringowych. Jeśli Twoja restauracja ma możliwości i miejsce na kuchni, warto zainteresować się opcją cateringu zewnętrznego. Wiele firm korzysta z tej usługi organizując wigilię dla pracowników. Również klienci indywidualni często nie mają czasu na przygotowanie świąt w domu i korzystają z cateringu restauracyjnego. Aby zareklamować taką usługę, należy również skorzystać z mediów społecznościowych. Można również informować gości restauracji na plakatach lub ulotkach.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń