Jak zwiększyć przychody w restauracji w okresie świątecznym?

Znad patelni   7.12.2017

Okres świąteczny może być zarówno najlepszym czasem dla restauracji jak i sezonem ogórkowym, w którym przychody gwałtownie spadają. Ludzie w przedświątecznej gorączce często rezygnują z jedzenia na mieście. Wpływają na to zwiększone wydatki w tym okresie, ale także zwykły brak czasu. Jednak nawet przed Świętami można znaleźć restauracje, które są zapełnione, nie narzekają na brak klientów i niskie zarobki. Jak być jedną z nich? Zdradzamy kilka pomysłów, które pomogą Wam zwiększyć obroty.

Organizacja Wigilii

W okresie przedświątecznym szczególnie aktywizują się firmy i wszelkie organizacje, które dla swoich pracowników organizują spotkania Wigilijne. Wiele z nich organizuje kolacje w biurze, ale zdecydowana większość – chcąc na święta zaoferować pracownikom coś wyjątkowego – zaprasza zespół do restauracji. Dla biznesu gastronomicznego jest to idealna okazja na dodatkowy zarobek. Aby zachęcić klientów biznesowych, należy przygotować specjalną ofertę wigilijną, w której przedstawimy to, co możemy zaoferować. Zaczynając od przykładowego menu, poprzez dodatkowe atrakcje takie jak specjalne udekorowanie sali, czy zorganizowanie specjalnych warsztatów. Taką ofertę należy umieścić na stronie internetowej, a także promować ją w mediach społecznościowych. Nie zapominajmy o elastyczności i oferowaniu rozwiązań dopasowanych konkretnie pod oczekiwania naszego klienta.

Menu sezonowe

Sezonowość to podstawa niezależnie od pory roku. Goście szczególnie cenią sobie dania, których skład podyktowany jest dostępnością składników. Święta to czas wyjątkowy pod względem kulinarnym – już od grudnia wzrasta spożycie tradycyjnych potraw wigilijnych. W restauracji warto skorzystać z tego zjawiska i zaproponować kilka dań z użyciem grzybów, buraków, kapusty, ryb. Zachowajmy jednak klasyki na kolację wigilijną – w grudniu podejdźmy do sprawy kreatywnie oferując wariację na temat barszczu (np. barszcz grzybowy z wędzonym pstrągiem). Jeśli szef kuchni jest pomysłowy, na pewno nie sprawi mu to problemu.

Catering

Czas świąteczny to najbardziej szalony czas dla usług cateringowych. Jeśli Twoja restauracja ma możliwości i miejsce na kuchni, warto zainteresować się opcją cateringu zewnętrznego. Wiele firm korzysta z tej usługi organizując wigilię dla pracowników. Również klienci indywidualni często nie mają czasu na przygotowanie świąt w domu i korzystają z cateringu restauracyjnego. Aby zareklamować taką usługę, należy również skorzystać z mediów społecznościowych. Można również informować gości restauracji na plakatach lub ulotkach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

17 − 10 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.