Marynowane sery pleśniowe z grilla

Składniki

160 g mieszanki sałat
50 g kiełków rzodkiewki
4 opakowania trójkątnego lub okrągłego sera camembert lub brie (po 120-125 g każdy)
kilka gałązek natki pietruszki lub ulubionych ziół do dekoracji

Marynata ostra papryka:
80 ml oleju Kujawski z ostrą papryką, bazylią i pomidorami
80 g pomidorów pelati z puszki (ok. 2 sztuki)
20 ml octu winnego
2 ząbki czosnku
1 łyżeczka słodkiej mielonej papryki
1 łyżeczka soli
½ łyżeczki mielonego ziela angielskiego
½ łyżeczki mielonego pieprzu

Przygotowanie marynaty:
Pomidory lekko odciskamy z zalewy. Czosnek przeciskamy przez praskę. Wszystkie składniki marynaty blendujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.

Marynowane sery pleśniowe:
Sery posmarować z każdej strony marynatą i odłożyć na 15 minut.
Rozgrzać grill. Na tacce do grillowania lub folii aluminiowej ułożyć porcje sera i grillować 2-3 minuty z każdej strony. Grillowany ser podawać razem z mieszanką sałat, orzechów i migdałów w miodzie oraz kiełków rzodkiewki. Udekorować natką pietruszki lub ulubionymi ziołami.

Przepis przygotowali autorzy bloga obiadoweinspiracje.blogspot.com
Przepis na marynatę przygotowała autorka bloga www.osmykolorteczy.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 8 = 2

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.