Onion rings

Składniki

3 duże żółte lub perłowe cebule

380 g mąki pszennej

170 g mąki kukurydzianej

300 ml jasnego piwa typu lager

400 ml wody gazowanej

1 duże jajko

10 ml cebuli mielonej

5 ml cukru

2 l oleju

Sól

Cebula nie od dzisiaj dumnie nosi tytuł polskiego warzywa narodowego. Chociaż najbardziej lubimy używać jej do dodatków i sosów, to coraz częściej zaczyna grać w daniach pierwsze skrzypce. Onion rings to kolejny po frytkach belgijskich popularny smażony dodatek. Jak wykonać idealne krążki? Proponujemy wyśmienity przepis z wykorzystaniem jasnego piwa. Onion rings z takim dodatkiem będą miały wyrazisty smak i zyskają dodatkową chrupkość.

Pokrój cebule w krążki. Wybierz te duże, mniejsze pozostaw do wykorzystania w innych potrawach. Przenieś do miski, a następnie oprósz 130 gramami mąki pszennej i pozostaw na 20 do 30 minut.

W kolejnej misce połącz sypkie składniki – pozostałą mąkę pszenną i kukurydzianą, mieloną cebulę, sól i cukier. Do następnego naczynia wlej piwo, wodę oraz wbij jajko i dokładnie wymieszaj. Stopniowo dodawaj suche składniki do mokrych.

We frytownicy lub w garnku o dużej średnicy rozgrzej fryturę płynną lub półpłynną do 180 stopni C. Zanurz krążki cebulowe partiami w powstałym cieście, a następnie smaż przez 3 minuty lub do momentu, kiedy będą miały złoto-brązowy kolor. Po usmażeniu wyjmij na ruszt lub ręcznik papierowy, aby odsączyć z nadmiaru tłuszczu.

Gościom polecamy podawać z domowym sosem aioli lub tatarskim.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.