Ośmiornica w winie po grecku

Składniki

Na 4 porcje:

1 kg ośmiornicy

10 ml oleju

350 g drobno posiekanej cebuli

225 czerwonego wytrawnego wina

225 ml obranych pomidorów

1 gałązka świeżego rozmarynu

1 liść laurowy

Szczypta czarnego pieprzu

Dokładnie oczyszczamy ośmiornicę i kroimy ją na kawałki. Wrzucamy na patelnię z grubym dnem, na małym ogniu. Stopniowo podwyższamy temperaturę do momentu, aż ośmiornica zacznie wypuszczać soki i nabierać czerwonej barwy. Cały czas poruszamy patelnią. Wyjmujemy ośmiornicę, na patelnię wlewamy olej i szklimy cebulę. Dodajemy ośmiornicę i smażymy w niskiej temperaturze przez ok. minutę. Podlewamy winem, wrzucamy pomidory i przyprawy. Podwyższamy temperaturę i dusimy na małym ogniu przez ok. 2 godziny lub do czasu, kiedy ośmiornica zmięknie. W razie potrzeby dolewamy wina lub wody. Sos powinien mieć gęstą konsystencję i pokrywać kawałki ośmiornicy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 9

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.