Pierogi z ciecierzycą i selerem naciowym. Przepis Macieja Pisarka

Składniki

Ciasto:
300 g mąka
100 g mleko
50 g masło
żółtko

Farsz:
300 g Ciecierzyca gotowana
50 g Cebula
50 g Seler Naciowy
Koperek
50 g Olej z Esencją Masła
Czosnek
Sól

Ciepła Sałatka:
100 g Ciecierzyca
100 g Seler naciowy
80 g Olej z Esencją Masła
Przyprawy

Chips z jarmużu:
Jarmuż
Frytura Maestro Sol
Sól

Ciasto:

Mąkę przesiać i zaparzyć gorącym mlekiem, dodać masło, żółtko oraz sól. Połączyć składniki i pozostawić pod przykryciem. Po 30 min zarobić ciasto podsypując mąką do momentu uzyskania pożądanej konsystencji. Zafoliować i schłodzić przez 30 min.

Farsz:

Pokrojoną cebulę i czosnek zeszklić na oleju z esencja masła, dodać ugotowaną ciecierzycę i seler pokrojony w drobną kostkę. Na sam koniec dodać posiekany koperek. Całość schłodzić i podzielić na porcje.

Ciepła Sałatka:

Ugotowaną ciecierzycę podgrzać na oleju z esencja masła z przyprawami i dodatkiem pokrojonego selera naciowego.

Chips z jarmużu:

Jarmuż oczyścić i podzielić na mniejsze kawałki. Osuszyć i smażyć w głębokim tłuszczu – frytura Maestro sol. Na koniec posolić.

Autor przepisu:

Maciej PisarekMaciej Pisarek, młody utalentowany kucharz. WiceMistrz Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 w Kazaniu. Zdobywca medalu doskonałości i tytułu „Best of Nation” w EuroSkills 2018 w Budapeszcie. Jego celem jest ukończenie Grand Diplome w szkole Le Cordon Bleu w Londynie.

Dowiedz się więcej: facebook.com/Maciej-Pisarek-My-Way

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 2 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.